Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
15.5.2011 - První závod sezony přivítal 41 účastníků!

Vážení motorističtí nadšenci, jaro je již v plném proudu a tak se neodmyslitelně musela rozběhnout i sezona amatérského rallycrosu v Domažlicích.

A rozběhla se opravdu velmi dobře. Při prvním závodě letošní, již dvanácté sezony, se přihláhlásilo celkem 41 startujících v sedmi divizích. Kvůli velkému počtu startujících a závodníků kteří přijeli poprvé se trochu protáhly přejímky, ale od půl dvanácté se již rozezněly motory na trať vyrazily první závodní vozy.

Ve 12:15 jsme odstartovali první rozjížďku sezony 2011 a v té se nám představují s veškerou svojí dravostí Junioři. Je vidět že neztratili od loňska nic ze svého umění a snad nám ještě dokázali zrychlit! V první letošní rozjížďce vítězí Andy Schweiger před Milanem Peruthem. Jako druhá jízda se nám představila divize nad 1600 a první jejich rozjížďka se stala kořistí Luboše Žambůrka! Ve třetí jízdě se představuje divize 4x4 a díváme se na krásnou podívanou a velmi dramatické souboje. A vítězem této jízdy se stává Peter Englbrecht na krásném a velmi silném stroji Audi!  Jako čtvrtá rozjížďka nám startuje divize Buggy - pro dnešní blátivou trať podle mého názoru nejlepší volba závodního stroje. A po téměř exhibičním vítězství Josefa Mosera s Buggy Chevrolet následuje pátá jízda a v té budou soupeřit jezdci divize do 1600 ccm. V další jízdě divize do 1600 opět, jako již mnohokrát exceloval Petr Březina se svým vždy připraveným strojem Škoda Felicia. Druhý dojel Michal Slezák a třetí Aleš Teplý. A nyní již na startu šesté rozjížďky divize Stock-Car.  V další dvou rozjížďkách se nám představily divize do 1400 ccm a nad 1600, což je královská divize našeho amatérského poháru. A nezapřelo se to. Nejkrásnější jízdu přichystala právě tato divize, která se stala kořistí Petra Březiny. Druhý dojel Ondřej Pondělík a třetí Thomas Kellner.

Je 13:30 a po krátké pauze nám startuje druhá série rozjížděk opět divizí Junior. Bohužel mi již nezbývá prostor pro psaní takto podrobného článku a také bych chtěl tím, že nenapíšu celý průběh závodu přilákat více diváků i závodníků aby si rallycross v Domažlicích zažili na vlastní kůži  Takže teď už jen ve zkratce…

Během závodů se velmi často měnilo počasí a to velmi tvrdě prověřilo veškeré účasníky nedělního prvního závodu sezony 2011. Protože se mnohokrát stalo že po velmi vydatné dešťové přeháňce vysvitlo na chvíli sluníčko a trať byla po dvou odjetých jízdách opět tvrdá a suchá. Pro to neměli jezdci ani s výběrem obutí svých závodních strojů lehkou úlohu. Ale většina z nich se vypořádala se všemi nástrahami tratě i počasí s velkým přehledem.

Absolutně nejlépe si vedl Petr Březina, který exceloval a s obrovským přehledem zvítězil v obou divizích ve kterých startoval!!! Skvělý vůz, skvělý řidič, skvělý tým. Když dáte toto všechno dohromady, nemůže z toho být nic jiného než výhra.

Dalším velice úspěšným vozem byl Ford Escort RS2000, na kterém se sřídali dva jezdci. Martin Černý vybojoval v obrovské konkurenci divize nad 1600 ccm krásné třetí místo a Michal Pešek v divizi Stock-Car s přehledem vyhrál.

Velmi smolnou finálovou jízdu si prožil domažlický Jirka Stieber, který po skvěle rozjetém závodě a poctivém sbírání bodů v každé rozjížďce vybojoval po startu své divize 4x4 první místo. Předváděl bezchybnou jízdu a každým okruhem se vzdaloval svým soupeřům, ale štěstěna bohužel stála při německých závodnících, když při nájezdu do pátého kola Jirka doplatil na již dosti rozbitou trať a v jedné z děr ohnul disk na svém Peugeotu, kolo se přestalo točit a bylo po nadějích. Ale určitě ho to posílí do dalších závodů a brzy se dočká pódiového umístění!

Takže toto byly ve zkratce první závody sezony 2011 poháru o Chodský čakan a již nyní se těší celý pořadatelský sbor na další závod který se koná 5.6.2011. Přijďte podpořit své favority a dopřejte si krásný sportovní zážitek!         

         Tomáš Lehmann

 

Výsledky z 1. závodu sezóny 2011 konaného 15.5.2011 jsou zde.