Reklama

Rockradio

Speedpro & RallyBazar competition shop

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

 

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
25.9.2010 - 9.závod poháru o Chodský čakan

A je to tady vážení přátelé, 9.závod poháru o Chodský čakan nám v 11:00 odstartoval volnými tréninky a na startu se předvedlo 20 vozidel včetně tří bugyn.

11:40 Začínáme první rozjížďkou dnešního dne a to divizí do 1600 ccm! A favorité této divize jsou na startu a všichni se budou jistě rvát o vitězství! A je to za námi skvělou jízdu předváděl Vladimír Kohout který téměř dokonale využil své POLE POSITION, ale musel se sklonit v posledním kole před Petrem Březinou. Třetí místo vybojoval Jirka Matějka před Jirkou Teršem. Opravdu napínavá a skvělá jízda. A na startu již Junioři! Ihned po startu všechny mazáckým způsobem vyškolil Andy Schweiger z Německa, když se dostal ze třetí startovní pozice až do čela celého pole. není ale divu, protože právě tento závodník vede průběžnou kvalifikaci divize Junior. A ve druhém kole tojiž začíná vřít od druhého do čtvrtého místa se svádí urputné boje o každý centimetr tratě! A skvěle si počíná  Roman Přibáň, který i po tvrdém ataku Filipa Formana vybojoval třetí místo a druhý v toto jízdě dokončil Filip Kašpírek.  Třetí rozjížďka a 6 vozidel na trati! Jirka Matějka až ze třetí řady a Petr Březina z první!A od prvního kola obrovské souboje. Vede Březina, druhý zatím Regner, třetí Matějka. Smíří se s tímto pořadím??? A bohužel Václav Regner musel odstoupit pro technickou závadu na svém voze a přenechal tak druhé místo bez boje Jirkovi Matějkovi. Ale vše je zase jinak. Jirka Matějka zůstal se svým vozem stát 300 metrů před cílem! Takže pořadí: Březina, Pondělík, Tuháček, Šefčík! Jízda plná zvratů! A hřeb dnešního dne bude jistě vždy jízda buryn . Na start dnešního závodu se přihlásili tři jezdci s úplně rozdílnými stroji, ale výkonově vělmi vyrovnaní. Zatím nám fantastickou jízdu předvádí Josef Vontszemů s Márou Honzíkem a je to strhující souboj Suzuki proti Hondě. A Suzuki dotáhla boj do vítězného konce!

12:30 Druhá série rozjížděk začíná rozjížďkou číslo 5 a divizí do 1600 ccm. V první řadě Březina a Terš a všichni se těší jak tato jízda dopadne. A od startu se do čela dostal podle očekávání Petr Březina, ale velmi dobře si počínal Josef Tuháček se svým Peugeotem který se probojoval až z druhé řady na průběžně druhou pozici. Ihned za ním jede ale Jirka Matějka a ten to samozřejmě nebude chtít nechat jen tak! A v posledním kole se Jirka Matějka skvěle a naprosto čistě - což e u něj tak často nevidí - dostal na druhé místo. Třetí dojel Josef Tuháček. Na startu ale máme již Juniory a z POLE POSITION startuje Roman Přibáň, tak uvidíme jestli tuto pozici využije, nebo se nechá překonat některým ze svých soupeřů. Ihned po startu šel ale na vedoucí pozici raketově Andy Schweiger a chce dokázat že jeho průběžné první místo v tabulce není náhodou. O druhé místo se opět rozhořel souboj mezi Formanem, Kašpírkem a Přibáněm. Tohle se prostě musí vidět. Takovéto souboje kolo na kolo se nevidí jinde než při rallycrossu! A fantastický souboj pokračoval až na cílovou čáru. První Andy Schweiger, druhý Filip Kašpírek, třetí o pác centimetrů Filip Forman a čtvrtý Roman Přibáň!!! V sedmé jízdě nám na startu stojí opět všech šest vozidel, o přestávce dali mechanici jezdcům vozidla do pořádku a těšíme se na nádherné souboje v nejsilnější divizi! Fantastický start předvedl Jirka Matějka, ihned za něj za něj se zavěsil jako jeho stín Petr Březina a třetí místo si drží Václav Regner, na kterého dotírá Josef Tuháček. A opět je vše jinad. Opět stojí dvě vozidla na trati. František Šefčík po drobném zaváhání "odstavil" svůj vůz do příkopu ze kterého se v tomto počasí nedokázal sám dostat a pro technickou závadu odstoupil opět Václav Regner. Tuto jízdu vyhrál Jirka Matějka, druhý dojel Petr Březina a třetí Josef Tuháček. A jakmile budou odtažena nepojízdná vozidla z tratě, tak budeme pokračovat divizí Buggy. A v druhé jízdě bugyn za opravdu vydatného deště se vedení ujal opět Josef Vonszemů, následovaný Markem Honzíkem a třetím Tadeášem Hájkem. A na tomto pořadí se již nezměnilo ani v cíli a po krátké pauze budeme pokračovat třetí sérií rozjížděk.

13:35 Třetí série rozjížděk a jízda číslo 9! Opět ve znamení velkých soubojů všech borců. Všichni drží palce svým favoritům a diváci se těší na závody v mokré šotolině. A je to tady vážení přátelé. První po startu Petr Březina, druhé místo si vybojoval Josef Tuháček a na něj se tlačí jirka Matějka. A Tuháček tlaku neodolal a musel se před Matějkou sklonit. Na dnešním uklouzaném povrchu si největší porci smůly vybírá Jirka Terš, který zřejmě nezvolil vhodné obutí a s vozidlem se doslova pere. Zatím jezdí na čtvrtém místě po odstoupení Ondřeje Pondělíka který lehkou jezdeckou chybou pověsil svůj vůz na zábrany lemující Domažlickou trať. A v cíli tedy: Březina, Matějka, Tuháček i s obrovským technickým problémem přední nápravy! A máme zde další jízdu Juniorů a nejlépe odstartoval a s obrovským přehledem se ujal vedení Filip Kašpírek. Po odstoupení Andy Schweigera se na druhé místo dostal Filip Forman a po chybě Romana Přibáně jezdí na třetím místě Jirka Šůla. Ale roman na něj zle dotírá a nechce se s tímto stavem smířit. A těsně před cílem Roman Jirku překonal. Takže po cíly: Kašpírek, Forman, Přibáň, Šůla. V jedenácté rozjížďce se utká pouze pět vozidel divize nad 1600 ccm, protože vůz Josefa Tuháčka nestihli mechanici opravit, ale určitě udělají vše pro to, aby mohl startovat v dalších bojích. A do cíle dojeli bez větších problémů a kolizí jezdci v tomto pořadí: Matějka, Březina, Šefčík, Pondělík. Václav Regner z technických důvodů opět nedojel a bohužel třetí nedojetá jízda pro něj znamená stop pro finálové jízdy. Je to veliká škoda, ale pravidla v tomto směru bohužel hovoří jasně a nekompromisně. T na trati se nám opět prohání bugyny a opět to je Josef Vontszemů který dovedl svůj stroj vítězně do cíle.

 14:30 Na startu se nám řadí rozjížďka číslo 13 a jsme ochuzeni o jízdu Petra Březiny který svůj stroj šetří na finálové jízdy a Ríšu Lešáka, který se svým vozem Peugeot 205 bude kvalifikován do divize do 1400 ccm a tím pádem také tuto jízdu může vynechat a svůj stroj pošetřit. Od startu jako první vyrazil Jiří Terš těsně následován Jirkou Matějkou  a po odstoupení kvůli technické závadě Josefa Tuháčka se na třetí místo dostal Vladimír Kohout. Ale na cílové rovince předjel Jirka Matějka na žluté vlajce a tím byl z jízdy vyloučen. Na startu divize Junior a jejich poslední dnešní rozjížka. A nejlépe, ba přímo skvěle odstartoval Filip Kašpírek, ale radost mu vydržela pouze do začátku druhého kola kde ho ho zradila technika jeho závodního speciálu. Tím pádem se na první místo dostal Andy Schweiger a o druhou pozici si to rozdávali Filip Forman a Roman Přibáň. Byla to strhující jízda plná předjíždění a lépe vyzněla pro Filipa Formana. V poslední jízdě divize nad 1600 ccm se nám představí již pouze tři vozy. A ihned po startu se do čela dostal Jirka Matějka, následovaný Františkem Šefčíkem a třetím Ondřejem Pondělíkem. A až na cílové rovince porazil porazil Onřej Pondělík Františka Šefčíka a nyní již následuje poslední rozjížďka dnešního dne kterou nám vyplní divize Buggy. Tentokráte bez Josefa Vontszemůho který se rozhodl šetřit techniku na finále. A v této jízdě suveréně vyhrál Marek Honzík se svým KartCrossem!!!

15:15 A máme tu finálovou jízdu divize do 1600 ccm. Na startu všech šest vozidel a fantastickým způsobem vyrazil dopředu Jirka Matějka, ihned za něj se nalepil Petr Březina a třetí místo nádherně vybojoval Jirka Terš. Ale už se nám pořadí mění. Petr Březina zaútočil na Jirku Matějku a to úspěšně, třetí se drží Jirka Terš a o čtvrté místo zuří obrovská bitva mezi Tuháčkem, Kohoutem a Lešákem. Josef Tuháček bohužel musel odstoupit z finálové jízdy a tak se na čtvrtou pozici v poklidu dostal Vladimír Kohout. A na prvních třech pozicích se už nic zvláštního neudálo. Vítězství si odváží Petr Březina, stříbro vybojoval Jirka Matějka a bronz Jirka Terš. A nám se na start řadí finálová jízda Juniorů. Ihned po startu se do čela dostal Andy Schweiger a okamžitě si začal budovat náskok. Ale takto vyhrocené finále jsme zde dlouho neměli. Filip Forman musel být z finálové jízdy vyloučen za předjíždění na žluté vlajce, a další "ohodnocení" černou vlajkou dostal Filip Kašpírek za vystoupení a následné nastoupení do vozidla. Takže paradoxně třetí místo vybojoval Roman Přibáň který kvůli technické závadě nedojel do cíle, druhé místo vybojoval Jirka Šůla a první Andy Schweiger. A na startu již divize Buggy. Ihned po startu šel do čela Josef Vontszemů, který ale po druhém kole musel z technických důvodů odstoupit. Dočela se tak dostal Tadeáš Hájek s buggynou Škoda a ten si vítězství uhlídal. Druhý dojel celý den skvěle jedoucí Marek Honzík. A finálová jízda divize nad 1600 ccm? Jedním slovem nádhera.  Vítězství si velmi zaslouženě odváží Jirka Matějka a sním samozřejmě 20 bodů. Druhý dojel Petr Březina a jako třetí proťal cílovou čáru Ondřej Pondělík.

Ještě po ukončení závodu musela "poradní komise" složená ze sportovního komisaře, technického komisaře, tajemníka závodu a ředitele závodu řešit podaný protest proti technickému stavu vozidla se startovním číslem 325. Tento protest po předložené fotodokumentaci musel být uznán oprávněným a tím se tedy měnily oficiální výsledky v divizi do 1600 ccm. viz tabulka.

 A na mě už je pouze to abych všechny příznivce a závodníky pozval na poslední závod sezony 2010 který se koná opět v sobotu a to 9.10.2010 na Domažlickém rallycrossovém závodišti.

 Tomáš Lehmann