Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
12.9.2010 – 8.závod poháru o Chodský čakan

 Téměř v polovině září nás na Domažlickém závodišti přivítalo slunečné a velmi krásné počasí, přihlásilo se 22 vozidel v šesti divizích, ale pořadatelé z nich utvořili kvůli zatraktivnění závodu pouze tři a tak se mohli diváci i závodníci těšit na krásný adrenalinový zážitek.

 11:00 Zaburácely v rallycrossovém areálu první motory a jezdci se vydali do svých tréninkových jízd. Každý z nich odkrouží dvě kola, aby měl možnost seznámit se s tratí a ihned po skončení tréninků začnou závody ostrými jízdami.

 11:30 Začínají první rozjížďky dnešního dne a ihned to nejlepší co dnes uvidíme a to divize nad 1600 ccm. 6 vozidel na startu a velké souboje jsou očekávány. A vítězem se stal v první rozjížďce dnešního dne Jaroslav Šimek se Škodou Felicií. A druhá jízda – Junioři pět aut na startu a velké souboje ihned od první zatáčky. Do vedení se v první kole dostal Andy Schweiger a svůj náskok udržel před velmi tvrdě bojující dvojicí Kašpírek – Forman (oba Škoda Favorit).  Třetí rozjížďka – divize do 1600 ccm a tři největší favorité této divize na startu. V cíli nejrychlejší Jirka Terš, druhý po nádherném souboji Petr Březina před třetím Alešem Teplým. A poslední jízda před první pauzou odpět divize nad 1600 ccm. Dnešní závody jsou opravdu velmi nabité a všichni si přijdou určitě na své.  Ve čtvrté jízdě dnešního dne ihned po prvním kole musel kvůli technickým problémům odstoupit Jakub Šindelář s Tatrou 613, do vedení se dostal podle všech papírových předpokladů  Tadeáš Hájek s vozem Buggy Škoda, následován Jirkou Matějkou a třetím v pořadí Františkem Šefčíkem. Nyní následuje krátká pauza kvůli kropení tratě a ihned po pauze budeme pokračovat druhou sérií rozjížděk.

 12:20 Druhou sérii dnešních rozjížděk nám odstartuje opět divize nad 1600 ccm naplněna velkými favority na celkové vítězství v poháru o Chodský čakan. A Petr Březina se ujal velmi rychle vedení, druhý v pořadí jede Ondřej Pondělík a o třetí místo se rozzuřel boj a doplatil na něj bohužel nováček našich závodů Josef Tuháček, který byl atakován Danielem Rotykou. Ale před něj se dostal po technických problémech Jirka Matějka, který ještě na cílové čáře dokázal překonat Onřeje Pondělíka.  Takže velké drama na úvod druhé série a my máme na startu opět jízdu juniorů a do čela se opět dostal Andy Schweiger se svým VW Polo. Ale velmi tvrtdě s ním bojuje lídr divize Junior Filip Kašpírek a jeho atak byl úspěšný. Ale opět je vše jinak, opět boj o první místo a vedení přejímá Andy Schweiger. Skvělá podívaná, skvělé závody!!! A nyní se sjela všechna čtyři vozidla a v cíli první Andy Schweiger a v maximálně metrových rozestupech následován Filipem Kašpírkem, Romanem Přibáněm a Filipem Formanem. Nádherný závod Juniorů!!! A Na startu divize do 1600 ccm a rozjížďka číslo 7. Vedení se ujal Aleš Teplý, druhý zatím Pet Břetina a třetí Jirka Terš. Ale určitě se bude ještě hodně bojovat! I když Petr Březina předváděl nejspíše to nejlepší ze závodnického umění včetně jízdy po dvou kolech nestačilo to na Aleše Teplého, který svojí jízdu bez větších obtíží vyhrál. A poslední jízda této série je naplněna jezdci divize nad 1600, ale bohužel ochuzena o vůz Tatra st. č. 613, který nevydržel nápor a kvůli technickým problémům se musel ze závodu odhlásit. A v rozjížďce číslo 8 se opět podle všch předpokladů dostal do vedení Tadeáš Hájek se svojí Bugynou, druhý celou rozjížďku jezdil Jirka Matějka těsně následovaný Jardou Šimkem. Touto jízdou je za námi druhá série rozjížděk dnešního dne a po krátké pauze budeme pokračovat.

 13:15 Třetí série rozjížděk začíná rozjížďkou číslo 9 a divizí nad 1600 ccm. A opět podle všch předpokladů se do čela závodu ihned po startu dosta se svojí nádhernou bugynou poháněnou motorem škoda o obsahu 1600 ccm Tadeáš Hájek. Druhé míto si v poklidu udržel Jarda Šimek před třetím Petrem Březinou. O čtvrté místo svedl nádherný souboj Ondřej Pondělík, který ho uhájil před Františkem Ševčíkem. Josef Tuháček se kvůli technickým problémům ze závodu odhlásil. A nyní již čekají na svoji další jízdu Junioři. A první projel cílem Filip Kašpírek před druhým, skvěle jedoucím Romanem Přibáněm a třetím Andy Schweigerem. Čtvrtý cílem projel Jirka Šůla, který celou jízdu ukazoval, že už se závodit určitě naučil a zrychluje nám jízdu od jízdy a příští rok bude určitě velmi vyrovnaným soupeřem pro všechny ostatní jezdce ve své divizi. Jedenáctou rozjížďku nám předvede divize do 1600 ccm kde na POLE POSITION stojí Petr Březina, který ještě na startovním roštu upravuje drobnosti na svém voze. Tak doufejme, že se podaří vše opravit a jízda bude plnohodnotná. A ozdobou této jízdy byl opět souboj Březina Terš, přičemž první jmenovaný dotáhnul své svažení do vítězného konce. Třetí dojel Martin Černý. Odstoupit kvůli technickým problémům musel Aleš Teplý. A poslední jízda této série je rozjížďka číslo 12 kde se představí pouze čtyři vozy. Papírovým favoritem je opět Tadeáš Hájek s Bugynou Škoda a předpoklady se opět vyplnily. Druhý dojel Simon Russ s vozem s vozem Subaru a o třetí místo zuřil až na cílovou čáru krásný souboj, ze kterého vyšel lépe Lukáš Kapoun před Františkem Šefčíkem.

 14:10 Máme před sebou čtvrtou sérii rozjížděk a jako první v této sérii najíždí na start divize nad 1600 v počtu čtyř vozů. A na velmi kvalitně nakropené trati se do vedení dostal po prvním kole Petr Březina, následovaný Jaroslavem Šimkem. Třetí místo v této jízdě vybojoval Ondřej Pondělík. Rozjížďka číslo 14 a na startu Junioři! Dravé souboje ihned od startu! Tohle jsou ty pravé závody, tohle je rallycross!!! Fantastický souboj o první místo předvádí Andy Schweiger a Roman Přibáň. A vítězem se stává v této jízdě Andy Schweiger. Druhé místo vybojoval skvěle jedoucí Roman Přibáň a třetí po velkém souboji a poté technických problémech Filipa Kašpírka dojel Filip Forman. Poslední jída divize do 1600 ccm a pouze 4 vozidla na startu! S velkou ztrátou a technickými problémy jako poslední dojíždí Martin Černý. První v této jízdě Petr Březina, druhý Jirka Terš a třetí nováček závodu Josef Tuháček. A v poslední rozjížďce dnešního dne se utkají opět pouze 4 vozidla. Vedení se ihned po startu ujal Jirka Matějka, který své vedení udržel až do cíle. Jako druhý dojel do cíle Lukáš Kapoun a třetí místo vybojoval Daniel Rotyka.

 15:00 A je tu hřeb dnešního dne a tím jsou finálové jízdy. A finálové jízdy začínáme divizí nad 1600 ccm a bude to finále „B“ ze kterého první tři vozidla postoupí do finálové jízdy „A“ A velmi napínavou jízdu plnou soubojů a lehkých kontaktů vyhrál Daniel Rotyka, těsně následovaný Ondřejem Pondělíkem a třetím Františkem Šefčíkem. Tito tři jezdci postupují do A finále divize nad 1600 ccm. A po „B“ finále divize nad 1600 se začíná závodit o poháry a stupně vítězů v divizi do 1600. Jako první si vybíral Petr Březina a druhý Jirka Terš to znamená, že se můžeme těšit na krásné souboje!!! Po technických problémech musel odstoupit Martin Černý ze čtvrtého místa. Třetí dojel v této jízdě Richard Lešák se svým Peugeotem 205 o obsahu pouhých 1400 ccm. A o první místo svedl obrovský a tvrdý souboj Jiří Terš s Petrem Březinou který si v posledním kole zajistil první místo!!! A na startu jsou již Junioři, kteří celý den předvádí souboje kolo na kolo a ani ve finále tomu nebude určitě jinak. Je velká škoda že musel odstoupit ještě před finálovou jízdou Filip Kašpírek kterému e jeho vůz vzňal a zřejmě poškození vozu bylo tak rozsáhlé, že mu nedovolilo pokračovat v dalších soubojích. Ale na trati to i bez něj vřelo. Do vedení se dostal Andy Schweiger s VW Polo, kruhý jezdíl celé finále Roman Přibáň a třetí místo si vybojoval Filip Forman těsně následovaný Jiřím Šůlou. „A“ finále divize nad 1600 ccm – osm vozidel na startu a očekávání krásných soubojů! Ihned po startu se do čela dostal Tadáš Hájek a tak to vydrželo po celou dobu finálové jízdy! Ve druhém kole se o dramatickou vložku postaral Jarda Šimek, který nám předvedl kolostřešní kombinaci, ale naštěstí bez následků na zdraví. Druhé místo si vybojoval skvěle jedoucí s novým vozidlem Jirka Matějka a třetí dojel nestor našeho závodiště posledních dvou let Petr Březina!!!

 Poděkuji všem pořadatelům za skvěle zorganizovaný závod, poděkuji divákům za skvělou kulisu a poděkuji všem závodníkům za nádherný závod při bezchybném počasí. A chtěl bych všechny pozvat na další závod, který se koná tentokrát v sobotu 25.9.2010 a půjde o předposlední závod sezony a tak se již bude „lámat chleba“ o celkové výsledky. Takže se těšíme na krásné souboje a doufáme v početnou diváckou kulisu.

Tomáš Lehmann