Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
11.7.2010 - 4.závod s malou účastí

V neděli, 11.7.2010 se na rallycrossovém závodišti v Domažlicích konal čtvrtý závod poháru o Chodský čakan v amatérském rallycrossu. V úporných vedrech se sjelo pouhých patnáct závodníků ze čtyř divizí, z nichž dvě byly sloučeny. Všichni pořadatelé věří že takto malá účast byla následkem obrovských veder a z velké části i doby, kdy jsou v plném proudu prázdninové dovolené. Protože i závodník je jenom člověk a potřebuje dovolenou, o to větší uznání patří všem zúčastněným, kteří budou odměněni v závodě pěkným přídělem bodů při takto malé konkurenci.

10:40 První tréninkové jízdy plné prachu

11:00 První tři rozjížďky startují divizí do 1600 a ihned v první zátočině dochází k velmi dramatické situaci po které jedno vozidlo zůstává stát na trati a v zápětí se ze závodu odhlašuje pro technickou závadu. Druhá rozjížďka juniorů vypadala také dramaticky, ale vše se obešlo bez zbytečných strkanic a bouraček. V posledním kole musel pro technickou závadu odstoupit Filip Kašpírek, bohužel z vedoucí pozice. Třetí rozjížďka divize nad 1600 patřila bezkonkurenčně Jiřímu Matějkovi, který byť z druhé řady na startu vyhrál stylem start cíl.

11:35 Druhá série rozjížděk se startuje opět divizí do 1600. Všechny tři rozjížďky v této sérii se obešly bez karambolů. Tradičně velmi hezké souboje předváděli junioři a také v divizi nad 1600 se postaral o velké vzrušení Jiří Matějka se svojí Škodou Felicia, kdy mu z prvního místa praskla pneumatika, vyměnil si pořadí s druhým v pořadí Ondřejem Pondělíkem, ale v cílové rovince mu tuto výměnu vrátil a i s prasklou pneumatikou dokázal svoji rozjížďku vyhrát!

V pauze mezi jízdami se nám představil Standa Brunát se svým zbrusu novým vozem Škoda Fabia RWD, postaveným na závody MMČR v rallycrossu v divizi 2. Auto je úplně nové, syrové a tak se na něm ještě musí doladit drobné chybičky, ale věříme že Standa dá auto dohromady natolik, aby se mohl plnohodnotně utkat o mistrovské body již při nadcházejících závodech v Sedlčanech.

12:20 Třetí série rozjížděk byla ukončena za zhruba 20 minut - vše se obešlo bez technických problémů, pouze jedno vozidlo muselo být po drobné kolizi vyproštěno z pasti pneumatik lemujících trať a brzy budeme pokračovat čtvrtou sérií rozjížděk.

12:55 Čtvrté rozjížďky měly v dnešním obrovském vedru velmi malou účast. Z patnácti vozidel se jich pět odhlásilo z důvodu šetření techniky před finálovými jízdami. Toto počasí je velmi náročné jak pro techniku tak pro všechny zúčastněné a proto se celý den snažíme průběh závodu co nejvíce urychlovat. Zhruba kolem půl druhé jsou očekávány první finálové jízdy!

13:40 První finálová jízda dnešního dne, na startu divize nad 1600 a čtyři vozy na roštu!!! Pole position Jirka Matějka! A vítězství systémem start-cíl dnes umocňuje jeho nadvládu v nejsilnější divizi! Druhý dojel Pondělík Ondřej a třetí Šefčík František. Ve finále divize Junior zvítězil dle očekávání Filip Kašpírek a o druhé a třetí místo se podělili němečtí závodníci Andy Schweiger a Frei Alexander. Absolutně nejkrásnější finálová jízda v podání jezdců divize do 1600ccm. Mnoho předjížděních manévrů, drobné kolize po startu a nakonec sprintování na cílové rovince. Ale nic z toho se netýkalo Jiřího Terše který dokázal bezkonkurenčně vyhrát systémem start cíl a nikoho nenechal na pochybách že letos bude opět usilovat o nejlepší umístění v celkém pořadí poháru o Chodský čakan.

Děkuji všem pořadatelům, závodníkům a divákům že v tomto úporném vedru vydrželi celý závod a těším se na další závod snad s větší účastí za 14 dní, tedy 25.7.2010 nashledanou.

Tomáš Lehmann