Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
20.6.2010 - Chodský čakan pokračoval

Třetího závodu se sice zúčastnilo méně jezdců než předchozích dvou klání, ale přesto se bylo na co dívat. V jedné z rozjížděk byli diváci dokonce svědky havárie se šťastným koncem, když VW Scirocco jednoho z českých závodníků udělal přemet přes střechu, dopadl zpět na kola a ještě vlastní silou dojel do depa.

Tentokráte zcela chyběly atraktivní ´buginy´, jejichž jezdce zřejmě odradilo nejisté počasí, o to početnější ale byla juniorská kategorie. Nejmladších závodníků se na start postavilo sedm a předváděli pěkné souboje.

O vzruch se v úvodu jejich finálové jízdy postaral Petr Čada, který zkusil objet skrumáž za první zatáčkou po travnatém svahu. Ačkoliv jeho Honda Civic hrozila převrácením, velký náklon nakonec ustála, jezdec pokračoval v souboji o body a nakonec projel cílem jako třetí. Zvítězil Marek Honzík s Citroenem AX.

Divize do 1400 a do 1600 ccm závodily společně a již v rozjížďkách bylo k vidění několik pěkných soubojů. První kola jejich finálové jízdy přinesla skvělou podívanou, poté se pořadí ustálilo a jako první proťal cílovou čáru Petr Březina se Škodou Felicia, jenž byl opět přihlášen do dvou divizí.

Také v nejsilnější divizi nad 1600 ccm se Petr Březina hned po startu ujal vedení, ale dvojnásobné vítězství z minulého závodu nezopakoval, protože v polovině finále jej vyřadila technická závada. Vítězem finále se poté stal František Šefčík s felicií.

Úroveň divize vozů stock-car  utrpěla malým počtem startujících. Spolu se dvěma stock-carovými speciály v ní startoval i zajímavý automobil s motorem Tatra 613 Jakuba Šindeláře a také jedno silné Subaru 4x4 s výrazně ´ořezanou´ karosérií. To vyráželo na trať vždy s handicapem a jeho jezdec postupně doháněl a předjížděl své soupeře. Subaru bavorského závodníka ale bylo hodnoceno zvlášť, a tak se vítězem divize stock-car stal Jakub Šindelář.

Zpestřením startovního pole byla účast dvou žen, které na naší trati sbíraly zkušenosti. Květa Šindelářová závodila s Opelem Vectra v nejsilnější divizi, Alexandra Huber si přijela vyzkoušet svůj speciál před velkými závody stock-car, které se v domažlickém areálu uskuteční v neděli 27. června.   

Jan Pek