Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
21.6.2009 - Mnoho závodníků - mnoho karambolů

Čtvrtý letošní závod poháru o Chodský čakan se uskutečnil v neděli 21.6. na Domažlickém závodišti. Letos poprvé se počet přihlášených přiblížil čtyřiceti. Přesně 36 závodníků prošlo administrativní a technickou přejímkou a všichni byli připraveni k závodu.

Vozidla byla rozdělena do čtyř kategorií a to Junior – 6 vozů, do 1600 – 10 vozů, nad 1600 – 14 vozů a Buggy – 6 vozů. Ve skupině Buggy byla zařazena vozidla, která nesplňují technické parametry potřebné k bodování do Chodského čakanu.

Detail [›]
-
Detail [›]to asi nedá :o)
to asi nedá :o)
Detail [›]taky že ne
taky že ne
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
 

Sobotní počasí bylo velmi vrtošivé a tak se podmínky na trati měnily téměř každou rozjížďku. A když se k tomuto připočte velmi silná účast jezdů, tak si dokážete všichni představit kolik karambolů a krizových situací se během závodu událo. Všichni diváci si přišli na své. A jezdci se skvěle připravenými stroji taktéž, protože i přes všechny karamboly a technické závady se do finále dostalo 31 jezdců. To vypovídá o skvělé připravenosti a preciznosti mechaniků.

Tradičně výborně připravená trať musela vydržet 24 základních rozjížděk a 5 finálových jízd, z nichž první bylo Finále „B“ divize nad 1600, z něhož nejlepší 2 jezdci postupovali do finále „A“.

Všechny finálové jízdy byly velmi silně obsazené a tak není divu že ani favorité jednotlivých divizí neměli jednoduchou práci. Nejhůře dopadl asi Petr Březina, který jako jediný jezdí při každém závodě ve dvou divizích, a v obou nynějších finálových jízdách ho pozlobila technika a cíl závodu nespatřil.

Takže stupně vítězů netradičně

Divize junior

 1. Kašpírek Filip – Škoda Favorit
 2. Honzík Marek – Citroen AX
 3. Baltzer Jens – Opel Tigra

Divize do 1600

 1. Teplý Aleš – Škoda Felicia
 2. Lešák Richard – Peugeot 205
 3. Terš Jiří – Škoda Felicia

Divize nad 1600

 1. Matějka Jiří – Škoda Felicia
 2. Slezák Michal – Škoda Felicia
 3. Lehmann Karel – Škoda 1800

Divize Buggy

 1. Krammer Gerold – Audi Quattro
 2. Dziajlo Nikolaus – Buggy
 3. Weig Alexander – Buggy

Další závod poháru o Chodský čakan se jede na Domažlickém závodišti až 19.7.2009, ale nesmutněte. Závodní trať nebude v žádném případě tak dlouho zahálet. Již v termínu 11.-12.7. se bude konat zkušební závod v disciplíně Stock Car. Je to první závod této disciplíny na území ČR a předpokládaná účast je cca 60 vozidel. Takže doufám že se všichni přijdete podívat a bude se Vám závod líbit.

Tomáš Lehmann