Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
24.5.2009 - Horký a zaprášený závod

V neděli 24.5. se uskutečnil letošní druhý závod poháru o Chodský čakan. Ráno nás všechny přivítalo velmi teplé a slunečné počasí a již téměř standartní účast 22 přihlášených vozů, rozdělených do tří skupin.

V závodě plném krásných soubojů v rámci pravidel se ale utkalo pouze 20 jezdců, když dva museli odstoupit kvůli technickým problémům ještě při tréninkových jízdách.

Závod měl hladký průběh podle naplánovaných rozjížděk, ale v každé pauze se musela použít technika ke kropení tratě, protože jinak by byl celý závod zahalen v oblacích prachu a tím i velmi nebezpečný. Zde bych chtěl vyzdvihnout práci všech pořadatelů ,kteří i přes úporné vedro plnili všechny svoje povinnosti a zaslouží si náš obdiv.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
 

A teď již k závodu jako takovému. Ve skupině Junior se představili čtyři závodníci, z nichž nejrychlejší ve finále byl Jiří Krob se Škodou Favorit, druhé místo si vybojoval Radoslav Čáp na Škodě Felicii a třetí místo opanoval Filip Kašpírek, opět se Škodou Favorit.

Ve skupině do 1600 ccm se rozdělovaly body mezi pětici závodníků. Nejlépe si vedl Jiří Terš, který si tak zajistil průběžné vedení v poháru, druhý dojel Aleš Teplý a třetí místo obsadil Petr Březina. Všichni shodně na Škodě Felicia.

A největší boje se udály jako již tradičně v nejsilnější skupině nad 1600 ccm. Zde bylo přihlášeno 11 závodníků, kteří si nedarovali ani kousek trati zadarmo. Největší bodový příděl si dokázal odříznout Jiří Janoušek který suveréně zvítězil, druhý doslova prolétl cílem Petr Březina a třetí místo po krásném souboji vybojoval domácí jezdec Václav Stieber.

Příští závod se jede v sobotu 6.6.2009 a celý MSK Domažlice se těší na Vaši návštěvu.

Tomáš Lehmann