Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
6.6.2009 - Bláto a déšť

Letošní třetí závod poháru o Chodský Čakan se uskutečnil netradičně v sobotu 6.6. Ale ani to neubralo nic z dramatičnosti a bojovnosti závodníků. Spíše naopak. Tentokrát se totiž sešlo zatím nejvíce startujících letošního ročníku a to 29, z nichž zhruba polovina byli závodníci z Německa, kteří nám předvedli netradiční vozy v podobě VW Brouků a také speciály Buggy, pro které byla vypsána zvláštní skupina.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
 

Na rozdíl od minulých závodů, se tentokrát kropička téměř nepotřebovala, protože zavlažování tratě obstarával v dostatečné míře déšť. Za to odtahové vozidlo mělo práce více než dost. Ať již kvůli drobným haváriím, kterým se za rozblácených podmínek na trati nelze ubránit, tak kvůli technickým problémům mnohých zúčastněných.

A technických problémů bylo více než dost. Z 29 přihlášených, mohlo do finále nastoupit pouze 17 závodníků, kteří vydrželi všech 22 rozjížděk bez úhony na svých strojích.

Závěrem bych chtěl říci, že za celý závod se nemusel udělit žádný trest závodníkům, jezdilo se ve stylu fair play a na příští závod který se koná tentokrát v něděli 21.6.2009 se očekává ještě větší účast vozidel. Takže doufám že se všichni sejdeme v hojném počtu a užijeme si opět krásné závody.

Ti nejlepší tentokrát byli:

Divize junior:

 1. ČÁP Radoslav
 2. KAŠPÍREK Filip
 3. HONZÍK Marek

Divize do 1600:

 1. KVĚTOŇ Josef
 2. PONDĚLÍK Ondřej
 3. TERŠ Jiří

Divize nad 1600:

 1. PLANK Tobias
 2. ŠEFČÍK František
 3. BREWITZER Mathias

Divize Buggy + 4x4:

 1. KRAMMER Gerold
 2. DZIAJLO Nikolaus
 3. FIŠER Antonín

Tomáš Lehmann