Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
10.10.2009 - Poslední závod sezony!!!

Jak je již v Domažlicích tradicí, poslední závod sezony se konal v sobotu. Letošní rok vyšel tento závod na krásné datum 10.10.  Jen pro úplnost doplním, že v sobotu se tento závod konal z čistě zištného důvodu, protože vyhlášení celé sezony se závěrečným večírkem velmi často unaví nejednoho ze závodníků i pořadatelů.

Ale nepředbíhejme událostem. Ráno nás totiž na závodišti Domažlického Motorsportklubu přivítalo chladné a sychravé počasí, výtečně upravená trať, usměvaví pořadatelé a závoduchtiví jezdci. V žádné z divizí ještě nebylo o kompletních stupních vítězů rozhodnuto a tak se očekálo velmi drsné závodění. Technickou a administrativní přejímkou prošlo jako již tradičně téměř 40 závodních strojů rozdělených do sedmi kategorií. A ihned po rozpravě s jezdci se začalo trénovat a závodit.

Bylo vypsáno celkem 26 rozjížděk a tak byl program závodu dosti časově napjatý. Pořadatelé totiž nesměli zapomenout na to, že vyhlášení celé sezony začíná již v 18:00 a tak se pospíchalo jak na trati, tak v depu. 

Závodilo se velmi rychle, ale také velmi tvrdě! Sportovním komisařem bylo uděleno mnoho slovních napomenutí, ale naštěstí se žádné vyloučení nekonalo. Největší závodění opět předváděl Petr Březina, který jako tradičně startoval ve dvou divizích a bojoval o dva tituly!
To se mu nakonec sice úplně nepodařilo, ale titul vybojoval alespoň v nejsilnější divizi "nad 1600 ccm" a v divizi "do 1600 ccm" vybojoval celkové druhé místo.

Poslední závod sezony se obešel bez větších kolizí a karambolů, počasí vydrželo až do konce závodu bez deště a tak se mohlo přejít k vyhlášení vítězů posledního závodu. Všichni závodníci měli tu čest, že jim pogratuloval bývalý starosta města Domažlice a nynější poslanec parlamentu České republiky Jan Látka.

Pan poslanec nám projevil přízeň i při večerním předávání pohárů za celou sezonu a vydržel s pořadateli téměř až do konce večírku a chtěli bychom mu touto cestou poděkovat a popřát mnoho štěstí do nadcházejících voleb.

Večírek proběhl ve velmi klidném a přátelském duchu, všechny emoce ze závodění opadly a všichni si večírek náramně užili. Za pořadatele bych chtěl poděkovat všem závodníkům, kteří nám předali pohár a poděkování za pořádání závodů v sezoně 2009 a slibuji že se pokusíme v sezoně 2010 vyvarovat chyb, kterých jsme se letos občas dopouštěli. Doufám že nám všichni prominuli a příští sezonu se bude celý pořadatelský sbor MSK Domažlice těšit při pořádání již jedenáctého ročníku poháru o Chodský čakan.

Tomáš Lehmann