Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
4.10.2009 - Předposlední závod seriálu

V neděli 4.10.2009 nás na závodišti v Domažlicích přivítalo slunečné, ale velmi větrné počasí. Když v 9:45 skončily administrativní přejímky, byli všichni pořadatelé velmi potěšeni počtem přihlášených závodníků. Na devátý podnik seriálu se přihlásilo 38 jezdců!!! Rozlosováni byli do sedmi kategorií a dvaceti osmi rozjížděk.

11:00 Začínají tréninky. Jezdci musí absolvovat každý pouze jednu tréninkovou jízdy z důvodu udržení sjízdnosti tratě.

11:40 Start první série rozjížděk. Trať pokropená, připravená. Začíná divize do 1300 ccm. Druhá rozjížďka a hned dvě odražené pneumatiky na závodních vozech a jedna drobná kolize. Vše bez jakýchkoli následků. V rozjížďce číslo tři startovalo 7 juniorů. Krásné závodění až do cíle. Jedna "kolostřešní kombinace". Vše bez následků na zdraví a i technika vypadá že bude moct pokračovat v závodě. Jízda číslo 4 je sloučená - divize Buggy a 4x4. Jízda číslo 5 byla velmi dramatická a velmi vyrovnaná - 7 vozidel na startu. Vše bez jediného kontaktu, velmi korektní závod. V rozjížďce číslo 6 startovalo 7 vozidel divize Stock-Car. Dvě nedojely kvůli vyjetí z tratě a nebyli schopni se vrátit bez pomoci. Poslední jízda první série byla v divizi nad 1600. Pět vozidel - tlačenice po startu - jedno udělené napomenutí pro st.č. 318 - vytlačování.

13:00 Start druhé série rozjížděk. V polední pauze se kropila trať a upravovaly se pneumatiky podél trati, aby byly všechny jízdy korektní. Druhá série začíná rozjížďkou číslo 8 - do 1300 ccm. V rozjížďce číslo 9 nenastoupilo st.č. 77 - tech. závada. V divizi Junior se odhlásilo st. č. 0181 - tech. závada. St.č. 0111 - nenastoupilo na start bez udání důvodu. I tak se na startu sešlo pět Juniorů a předvedli velmi krásný sportovní výkon. V rozjížďce číslo 12 se sešlo opět 7 vozů na startu a zkvalitnili závod divácky velmi atraktivním závodem bez jediného kontaktu! A na startu se již seřadila divize Stock-Car - 6 vozů. Po rozjížďce číslo 14 následuje druhá pauza!

14:00 Start třetí série rozjížděk. Třetí sérii zahajuje jízda číslo 15 - divize do 1300 ccm. Rozjížďka číslo 16 - nad 1600 - krásné předjížděcí manévry bez kontaktu. Hezký sportovní zážitek. Vozidlo č. 613 - technická závada - utržené levé přední kolo. V jízdě číslo 17 uděleno napomenutí st.č. 004 - vytlačování soupeře. Na cílové čáře se rozhodovalo o předposledním místě v rozjížďce. Souboj vyhrál Roman Přibáň se st.č. 012. V rozjížďce číslo 19 se stala drobná chybička pořadatelů při obsluze startovacího zařízení. Tímto se omlouváme všem zúčastněným. Po opakovaném startu se strhla obrovská bitva o co nejlepší umístění. Takhle by měl vypadat Rallyecross!!! V posledním kole této jízdy nám dramatický kotrmelec předvedl Jiří Terš se st.č. 225. Naštěstí bez jakékoli újmy na zdraví a snad i bez újmy na technice. V divizi Stock-Car se ze sedmi přihlášených dostavili na start své třetí rozjížďky pouze čtyři vozy.

15:15 Start čtvrté série rozjížděk. Je poznat že některé stroje už mají ke konci závodu problémy s udržením výkonu a tak v divizi do 1300 dojely pouze dva vozy, z toho jeden s problémy. A na startu je jízda č. 23 kde se očekává velká bitva. Bohužel se tak nestalo a Petr Březina - st.č. 318 - vyhrál rozdílem třídy systémem start-cíl. V poslední rozjížďce juniorů nám předvedl Jiří Šůla - st.č. 004 - elegantní kotrmelec na asfaltové části tratě - vše bez následků na zdraví a snad i technice. V rozjížďce číslo 26 nám předvedlo st.č. 221 kterak zůstat na pneumatikách a nechat se vyprostit pořadateli. Do poslední rozjížďky dnešního dne nastoupily pouze tři vozy, takže se žádné velké souboje neděly. Závodníci v poklidu odkroužili čtyři kola a již se všichni těší na finálové jízdy, kterých bude celkem šest - zatím nejvíc v historii Domažlického závodiště!!!

16:30 Na hodně nakropené a tím pádem i velmi těžké trati začínáme s finálovými jízdami. Jako první na pokropenou trať najíždějí Junioři!!! Po nich následuje divize do 1300 ccm, pak do 1600 ccm, Buggy, Stock-Car a nad 1600

Ani v jedné z finálových jízd nebyl udělen pořadateli žádný trest a vše proběhlo korektně a v rámci pravidel. Kdo jak dojel se můžete dočíst v "tabulek výsledků" . A tamtéž se dozvíte kdo už má reálnou šanci na vítězství v Chodském čakanu 2009.

Těšíme se na Vás při posledním, desátém závodě v sobotu, 10.10.2009 na Domažlické trati!!!

Tomáš Lehmann