Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
20.9.2009 - Osmý závod - nic není rozhodnuto

V neděli 20.9. se na Domažlické trati konal již osmý závod poháru o Chodský čakan. Přejímkami bylo převzato celkem 29 závodníků, kteří byli rozděleni do pěti divizí. Tím si pořadatelé chtěli zaručit to, že nepojedou rozlišné vozy ve stejné kategorii.

Kolem jedenácté hodiny vypukly na trati první tréninkové jízdy a počasí zaručovalo velmi příjemný závodní den. Trat byla opět perfektně připravená, pořadatelé nenechali po Stock Car-ech nic náhodě a nikdo nepoznal, že před třemi týdny bylo na závodišti celý víkend 180 závodních aut.

V půl dvanácté začal závod první rozjížďkou a ihned se spustilo velké drama. Drama, které nebralo konce až do poslední rozjížďky. V závodě byla udělena jedna černá vlajka, žádné napomenutí a to znamená, že se sice jezdilo rychle a tvrdě, ale téměř všechny souboje byly v rámci fair-play. Odstoupivších vozidel bylo také minimálně a tak i diváci se měli pořád na co dívat a z tohoto závodu určitě neodcházeli zklamáni. V půl čtvrté odpoledne bylo zdárně dojeto 24 rozjížděk a všichni, kteří se probojovali zdárně až sem, začali připravovat vozy na finálové jízdy.

A tady začalo DRAMA!!! Ve všech finálových jízdách se bojovalo na ostří nože. Jelo se velmi rychle, velmi tvrdě, ale vše bylo v souladu s pravidly. Největší obdiv si zaslouží bezesporu pan Březina, který jako již tradičně startoval jak v divizi do 1600 ccm, tak v divizi nad 1600 ccm. V první jmenované bezkonkurenčně zvítězil a ve druhé svedl úžasný souboj s Domažlickým jezdcem Karlem Lehmannem, který se představil se zbrusu novým vozem Citroen Xsara. Pan Březina se ale nepředvedl jen jako výborný závodník, ale také jako fantastický mechanik, když za jedny závody musel třikrát měnit poloosu na své Škodě Felicii.

Po finálových jízdách, když opadly všechny emoce si všichni užili slavností vyhlášení vítězů, všichni si podali ruce a začali se těšit na další závod, který se koná 4.10. opět na Domažlické trati. A těší se i pořadatelé, a měli by se těšit i všichni diváci, protože v žádné z kategorií ještě není o celkových vítězích rozhodnuto! Takže nezapomeňte, 4.10. se na Vás těší pořadatelský sbor MSK Domažlice!!!

Tomáš Lehmann