Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
11.5.2008 - První závod se vydařil

První závod hobbyrallykrossu uspořádaný v neděli 11.5. se vydařil. Přestože se jednalo o náhradní termín za zrušený podnik ze 3.5., účast byla dobrá, i když trochu jiná než v minulých ročnících. Řada jezdců se totiž přihlašovala do divize nad 1600 ccm, která je tolerantnější k úpravám strojů, naopak zcela prázdná byla startovní listina vloni populární divize Škoda. V juniorech startovali tři závodníci a v divizi do 1600 ccm pět jezdců. Zbytek do 21 účastníků tvořili uchazeči o titul z divize nejvyšší. Prvním účastníkem ze sousedního Bavorska byl Horst Küchenmeister na dvoulitrové Toyotě. V příštím závodě se očekávají další bavorští závodníci a také se ohlásili představitelé organizátorů mistrovství Bavorska, které se pojede na naší trati 12. a 13.července.

Vlastnímu závodění tentokrát počasí přálo. Bylo sucho, slunečno a také prašno. Stařičká kropička měla co dělat, aby stačila svlažovat trať, přesto si jak diváci, tak pořadatelé i jezdci užili prachu více než dost. Mezi jedenadvaceti startujícími bylo i osm účastníků republikového poháru, který letos bude mít minimálně šest kol, včetně dvou u nás v Domažlicích.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
 

Po seznámení s tratí a nutných administrativních a technických úkonech byly před 11. hodinou zahájeny rozjížďky v celkovém počtu 15. V nich se závodníci kvalifikovali pro finále a to určilo vítěze. Poměrně početní diváci byli spokojeni se zajímavými souboji zejména těch nejlepších, i když mohli být zklamáni malým počtem kolizí. Ale přišli snad sledovat sport a ne nějaký strkkros. Ten jsme mimochodem viděli v bavorské Solle v neděli před týdnem. Tam bylo "strků" opravdu dost, ale do sportovního klání to mělo hodně daleko.

A jak nedělní závod v Domažlicích nakonec dopadl ? Juniory vyhrál Jiří Krob na Š.Favorit, před Martinem Levým jedoucím se stejnou značkou a třetí byl Petr Čada s Hondou Civic.

" Šestnáctky" vyhrál Petr Březina se Š.Felicia před Jiřím Teršem rovněž na Š.Felicia a Davidem Řáhou na VW Golf.

Ve volné divizi byl nejúspěšnější Jiří Matějka před Michalem Slezákem a Jaroslavem Šimkem. Všichni na škodovkách - Felicie, Favorit, Felicie.

Organizace závodu klapala dobře, snad až na malé potíže se startovacími světly a kropení. Nebylo uděleno žádné napomenutí, ani zaregistrován podstatnější konflikt.

V příštím kole 18.5. pořadatelé očekávají vyšší počet závodníků a divákům slibují zajímavou podívanou.

A. Kundrát