Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 




8.6.2008 - Účast závodníků se zvyšuje o jezdce z Bavorska

Nedělní závod 8.6. - třetí kolo Chodského čakanu v hobbyrallycrossu - měl hladký průběh a zatím letošní nejvyšší účast jezdců. Mimo našich známých jmen a věrných účastníků přijelo osm jezdců ze sousedního Bavorska. U našich sousedů se dostává do povědomí, že v Domažlicích je pěkná trať a dobře organizovaný závod. Takže je předpoklad dalších nových účastníků.

Při ranní přejímce bylo zaregistrováno celkem 19 jezdců v divizi Volné (nad 1600 ccm), 6 jezdců v divizi do 1600 ccm, tři junioři a jeden - první - jezdec do loni úspěšné divize Škoda. Opět jsme měli jednoho závodníka na toyotě 4x4, kterého jsme nechali závodit mimo soutěž. ( Startoval o 10 sekund později a body za umístění nedostával. V tabulce jsou jeho body vynechány.)

Počítač rozlosoval celkem 23 rozjížděk s tím, že divize "Volná" startovala po šesti vozidlech. Pořadatelé chtěli uspíšit průběh závodu, neboť stále hrozil déšť a také po poledni pořádně sprchlo. Je třeba říct, že trať byla tak dobře připravená, že ani předcházející noční, poměrně vydatný déšť i ten popolední ji neučinil nesjízdnou. Jen to chvílemi více klouzalo.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
 

Přesto se závodilo jako o život, ale celkem slušně jen se dvěmi napomenutími. Osychající trať umožňovala rychlé průjezdy, ale bez větších havarií. Až na tu jednu, kdy bavorský závodník po vylomení celého úseku svodidel zapadl hluboko do odvodňovacího příkopu. Jak je to dobře vidět na fotoreportáži K.Kafky.

Výsledky není třeba na tomto místě zveřejňovat. Jsou dobře patrné z tabulky, kde jsou i součty dosud získaných bodů.

Příští závod se jede po čtrnácti dnech 22.6. Pak se mělo u nás konat mistrovství Bavorska 12. a 13.7., ale dosud se nepodařilo zkontaktovat kompetentní osoby z tohoto seriálu, takže se zřejmě neuskuteční. Poté 20.července přeneseme Chodský čakan do Mariánských Lázní, kde se jezdci vyřádí na dlouhé ploché dráze.

Zapsal: Albert Kundrát