Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
22.6.2008 - Vedro a prach jako na Safari rallye

Téměř tropické teploty provázely nedělní závod hobbyrallykrosu pořádaný Motorsportklubem AMK Domažlice. Naštěstí čerstvý větřík činil tuto výheň snesitelnou a milosrdně rozfoukával mračna prachu, která se, i přes intenzivní kropení, vytvářela. Obětavost pořadatelů, zejména těch kolem tratě, byla obdivuhodná. Jezdilo se velmi rychle, a tak ani o karamboly nebyla nouze. Zvlášť jeden, kdy ze třech vozů dva skončily na střeše, vypadal velmi nebezpečně, ale nedošlo k žádnému zranění a stroje po malé opravě často v dalších rozjížďkách pokračovaly.

Ráno se přihlásilo 26 jezdců do tří kategorií. Tradičně nejvíc do „dvoulitrů“, ale i „šestnáctky“ měly 9 závodníků. Přibyli i dva noví junioři. Jen divize škoda měla opět jednoho zájemce. Josef Květoň ze Šteflí však závodil se šestnáctistovkami a vybojoval si druhé místo. Němečtí závodníci tentokrát byli v menším počtu, protože měli v Bavorsku závody jejich oblíbeného „strkkrosu“. Mezi nimi jsme po dlouhé době přivítali i jednu ženu Petru Kohlbauerovou, která jezdila velmi dobře, a jak jsem se všiml, v depu ji chodili někteří jezdci gratulovat a projevovat uznání. I pořadatelé pro ni vyšetřili jednu láhev sektu, když už se nedostala na stupně vítězů. Velkou láhev sektu dostal i autor a udržovatel tratě Svatopluk Schira, který měl v den závodu narozeniny. Alespoň symbolicky mu tak bylo poděkováno za mnohadenní práce jejichž výsledkem je vždy perfektně připravená trať po závodech často připomínající brambořiště.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
 

Rozlosováno bylo 19 rozjížděk a první startovala krátce po jedenácté hodině. Časté přerušování závodu kvůli kropení tratě trochu program natáhlo, ale na finalové jízdy došlo už po 15. hodině. Vítězové jsou patrni z tabulky ve vedlejší záložce a tak je nebudeme vypisovat.

Ještě jednou bych rád ocenil práci pořadatelů před i při závodě a pozval jezdce i diváky na další sportovní akci. Je jí volný podnik ( nezapočítávaný do Chodského čakanu) 13.července, místo mistrovství Bavorska, které se letos u nás neuskuteční. Očekáváme zajímavou účast jezdců od nás i od sousedů, umožníme jízdy i čtyřkolkám (4x4) případně dalším zájemcům. Mohou to využít i ti, kteří se „nevejdou“ do předpisů hobbyrallykrosu.

Chodský čakan se pojede potom 20.července, ale na Dlouhé ploché dráze v Marianských Lázních.

Zapsal: A. Kundrát