Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
20.7.2008 - Menší účast – líté boje

Páté kolo Chodského čakanu v hobbyrallykrosu pořádané Motorsportklubem AMK Domažlice v neděli 20.7. mělo menší účast, ale jezdci mezi sebou sváděli líté boje. Bylo to zejména tím, že tvrdá a suchá trať umožňovalo dosahování velkých rychlostí, a tak diváci měli o pěkný sportovní zážitek postaráno.

Velmi ostře jezdil jediný škodovkář Josef Květoň startující mezi šestnáctistovkami. Ale občas překročil mez a jízdu nedokončil, nebo se propadl na nižší pozici. I ve finále jel na druhé pozici, ale svodidla jej přibrzdila a bylo po nadějích. O svých kvalitách přesvědčil i Petr Březina na skvěle připravené Š.Felicii, který vyhrál nejen všechny rozjížďky, ale i finále šestnáctek. Daniel Rotyka byl dalším jezdcem jedoucím naplno a občas až moc rychle, takže diváky mimo jiné potěšil i pěkným saltem. Domažlický jezdec Jiří Stieber zase měnil během závodu převodovku a nakonec dojel čtvrtý. Další náš Karel Lehmann měl také technické potíže, ale ve finále si vybojoval třetí místo. V divizi Junior byl relativní poklid. Čtyři jezdci také jezdili velmi rychle, ale po odstartování většinou dojeli v pořadí z první zatáčky.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
 

Přihlásilo se jen 17 jezdců z čehož jeden odstoupil hned zpočátku. Nepřijel nikdo z Němců. Bylo rozlosováno 15 rozjížděk, a tak byl i kratší průběh závodu. A to se musely dělat časté přestávky kvůli kropení tratě, která i přes noční déšť, byla při větru hned suchá a velmi prašná.

Příští závod, 6.kolo Chodského čakanu, se pojede na Dlouhé ploché dráze v Marianských Lázních v neděli 3.srpna. A potom za týden o Chodských slavnostech v sobotu 9.srpna, za účasti jezdců z republikového poháru, opět v Domažlicích.

Zapsal: A. Kundrát