Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
3.8.2008 - Závod na ploché dráze v M.Lázních se povedl

Šesté kolo Chodského čakanu v hobbyrallykrosu, které se jelo pro změnu na Dlouhé ploché dráze v Marianských Lázních, bylo po všech stránkách úspěšné. Počtem závodníků, diváků, dobrou organizací, počasím i sportovními výkony.

Prezence jezdců se zastavila na čísle 26, z toho bylo 10 závodníků ze SRN. Ti trochu zkomplikovali pořadatelům z Motorsportklubu AMK Domažlice práci, protože přijeli těsně po uzáverce přihlášek. Navíc se třemi terénními buggynami, se kterými letošní ročník Ch.čakanu nepočítá. Přesto nebyli odmítnuti a jeli svoje rozjížďky a finále. Jinak divize Junior měla tři jezdce, divize do 1600 ccm šest jezdců, dvoulitrová 12 jezdců a ďivize Škoda dva jezdce. Němečtí závodníci byli většinou v nejsilnější třídě s vozy BMW.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
 

Členové spolupořadatelského marianskolázeňského AMK zorganizovali na záčátek propagační jízdu městem díky pochopení radnice a za spolupráce s městskou policií.

A tak před polednem startovala první z celkového počtu 26 rozjižděk. Závod měl plynulý průběh s výjimkou jedné havarie jezdce č.93, který si o mantinely zcela zničil svůj stroj a přerušil závod o více než půl hodiny. Jinak se muselo často kropit, protože větrné i když podmračené, počasí velmi rychle vysušovalo trať a někteří obyvatelé sousedících vilek si okamžitě stěžovali. Rychlá trať bez ostřejších zatáček umožňovala dosahování pěkných rychlostí i možností předjíždění. Počet kol ve čtyřech rozjížďkách pořadatelé snížili na tři (3x1km), finale se jela na pět kol. Většinou po prvním okruhu se startovní pole roztáhlo a nedocházelo ke kontaktům mezi stroji, ale byly i rozjižďky, kde se, k velké radosti diváků, předjíždělo až do poslední chvíle

Zasloužený aplaus sklízel zejména jezdec Květoň (177), který se škodovkou 120 dojel třikrát druhý a jednou první v rozjížďkách mezi silnějšími šestnáctkami. I ve finále skončil hned za těžko porazitelným Petrem Březinou (115), který vyhrál všechny rozjížďky i finále.

I přes výborně fungující služby - kropení, smykování dráhy, plánované i vynucené přestávky se závodilo do 17 hodin a vítězové se vyhlašovali krátce poté. Celou akci můžeme považovat za úspěšnou. Také poděkovat všem pořadatelům z M.Lázní i Domažlic a vyjádřit naději, že stejné to bude i příště 14.září.

Seriál bude pokračovat sedmým kolem o Chodských slavnostech v Domažlicích tuto sobotu 9.srpna za účasti jezdců z republikového poháru.

Zapsal: A. Kundrát