Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
9.8.2008 - Závod při Ch.slavnostech se vydařil

Další, v pořadí sedmé, kolo Chodského čakanu v hobbyrallykrosu konané v sobotu o Chodských slavnostech, se opravdu vydařilo. A to, jak vysokou účastí jezdců, počtem diváků, organizací i počasím.

Přihlásilo se celkem 28 jezdců do tří hlavních kategorií, z toho jeden do divize Škoda. Opět bylo početné zastoupení jezdců z Bavorska - celkem osm - většinou na silných BMW. Z nich dva jeli na vozech s pohonem čtyř kol, ale byly rozlosováni mezi dvoulitry. Aby se zmenšila jejich výhoda startovali se zpožděním cca 200 metrů. Po dvou kolech většinou dohonili své soupeře a pak i předjížděli.Tak se stalo, že oba jezdci - st.č. 2 A.Kropf na třistakoňové audině a č.29 T.Dendl skončili v pořadí dvoulitrů na 4. a 5. místě. Před nimi si prvenství vybojoval Rainer Viehbeck, druhý byl český Jiří Tichánek z Rabí u Sušice a třetí Marcus Ederer opět z Bavorska. Domažličtí Karel Lehmann a Jiří Stieber, přestože bojovali jako lvi, se museli spokojit se šestým a desátým místem.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
 

Početné startovní pole bylo i v šestnáctkách. Sedm jezdců, z toho dva noví, bojovalo o dobré umístění v rozjížďkách, neboť pořadí na startu finále je dosti rozhodující pro celkový výsledek. Petr Březina z Jílového u Prahy opět nedal soupeřům moc šancí. Ve třech rozjížďkách zvítězil, ve čtvrté již nestartoval. Při finále se ujal vedení a již ho nikdo nedohonil. Stal se tak po sedmé letos vítězem v divizi. Druhé místo obsadil Aleš Teplý od Prahy a třetí byl Jiří Terš z Tajanova u Klatov, další z favoritů a výborně jedoucích závodníků této kategorie.

Junioři tentokrát přijeli skoro všichni, celkem pět. Ve svých rozjížďkách mezi sebou bojovali zejména Richard Lešák z Lub u Klatov a Petr Čada ze Strakonic. Ti také obsadili první a druhé místo, třetím byl Martin Levý z Pňovic u Rožmitálu.

Do divize Škoda se zaregistroval jediný závodník, a to Roman Svoboda ze Kdyně, úspěšný favorit z minulých ročníků. Jestli bude o tuto divizi stále malý zájem je největší pravděpodobnost, že ji jako pořadatelé pro příští rok nevyhlásíme. Spíš uvažujeme o divizi 4x4, kde by se mohli najít i jezdci z Česka.

Sedmé kolo Chodského čakanu mělo tentokrát 21 rozjížděk, a přestože v začátku, při přejímkách, nabral plánovaný harmonogram skoro hodinové zpoždění, hladký průběh, rychlá organizace, málo odtahování traktorem a jen třikrát kropení, jela se finále už v 16 hodin.

Jezdci si odváželi dobrý pocit z kvalitního sportu, jejich stroje naopak hodně šrámů a promáčknutých dveří.

Diváci sice neviděli kotrmelce a větší bouračky, ale řičeli nadšením nad předjížděcími manévry a umem některých jezdců. A tak to má být. V prvních ročnících jsme nejen nestačili vyvážet vraky aut z dráhy, ale ani uklidňovat rozhádané jezdce. Zkvalitněním pravidel a dohled nad jejich dodržováním přinesl své ovoce. A to ve většinové slušnosti na dráze a jen sportovním soupeřením, kdo je lepší, má lépe připravený stroj, umí dobře řídit.

Příští - 8.kolo Ch.čakanu - se koná v neděli 24.srpna, potom se ještě jednou bude závodit na Dlouhé ploché dráze v M.Lázních (14.9.) a závěrečné kolo s vyhlášením celkových vítězů a společenským večerem vyšlo na sobotu 20.září.

Zachovejte nám přízeň a držte palce na pěkné počasí.

Zapsal: A.Kundrát, tajemník závodu