Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
14.9.2008 - Plochá dráha přilákala 29 jezdců rallykrosu

Předposlední závod seriálu o Chodský čakan v hobbyrallykrosu vyvezli domažličtí pořadatelé, letos podruhé, do Marianských Lázní na zdejší dlouhou plochou dráhu. A již samotná účast 29 jezdců, přihlášených do čtyř kategorií, oblíbenost tohoto druhu tratě potvrdila. Celkem 13 jezdců bylo ze sousedního Německa, z toho tři na buggynách a také jedna žena. I české barvy hájila jedna hezká blondýnka. A nutno dodat, že při rozjížďkách jste nepoznali, že za volantem oranžového brouka a tmavého Peugeota sedí tzv. něžné pohlaví. Dravost jejich jízdy i dobře připravené stroje přinesly výsledek v podobě 4.místa pro Cristi Brewitzerovou a 9. pro Stáňu Študentovou.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
 

Dvě hlavní divize byly dostatečně obsazené – v „šestnáctkách“ 10 jezdců, ve „dvoulitrech“ o jednoho víc. Junioři byli tři (z toho jeden ze SRN) a startovali společně se dvěma zástupci divize škoda. Zvláštní kategorii měly tři bugyny, všechny ze SRN. Zpestřily startovní pole i když divácky moc atraktivní nebyly, protože hned po startu se utvořilo pořadí a zůstalo stejné až do cíle.

To se nedalo říct o ostatních divizích. V „šestnáctkách“ se honili Březina s Teršem – vedoucí jezdci tabulky, ale za nimi to bylo taky zajímavé, kde na volkswagenech brouk a Polo se utkávala Cristina Brewitzer s krajanem Thomasem Krammerem. Cristina dokonce jednu rozjížďku vyhrála a ve dvou byla druhá.

Ve „dvoulitrech“ bylo také rušno. Jezdci Šimek a Matějka měli před závodem mezi sebou jen čtyři body, mariánky to změnily ve prospěch J.Šimka, takže rozdíl poskočil na 15 bodů. Následují naši Lehmann 94 bodů a Stieber 89 bodů. Takže poslední závod 20.září může ještě leccos změnit v konečném pořadí.

Chladné a větrné počasí, naštěstí bez deště, prověřilo i výdrž pořadatelů na trati. Poděkování patří i spolupořadatelům z AMK M.Lázně i hasičům z Plané a Drmoulu. Všechny služby počínaje kropením a smykováním tratě, přes organizaci v zázemí, až po restaurační způsob občerstvení byly na jedničku. Na památku převzal zástupce AMK Bohumil Kořínek chodský čakan se stuhami a věnováním.

Sobota 20.9. bude zakončením seriálu Chodský čakan. Přes den proběhne v motoristickém areálu v Domažlicích poslední, desáté, kolo a potom se účastníci přesunou na Babylon do hotelu Bohmann, kde budou vyhlášeny celkové výsledky a vítězové letošního ročníku. Společenský večer s hudbou a tancem bude poděkováním všem jezdcům letošního seriálu, ale i obětavým pořadatelům, kteří věnovali stovky hodin dobrovolné práce při úpravách tratě i zajištění bezpečnosti a bezchybnému průběhu deseti závodů.

Zapsal: A. Kundrát