Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
20.9.2008 - Desátý závod ukončil seriál 2008

Poslední závod hobbyrallykrosu, který v sobotu 20.září ve svém terénním areálu uspořádali členové motorsportklubu AMK Domažlice, završil jejich celoroční aktivitu. Desáté kolo seriálu Chodský čakan bylo vydařené stejně, jako devět předchozích.

Za chladného rána se sjížděli především ti závodníci, kteří ještě mohli zvrátit své pořadí v tabulce, ale i ti, kteří se přijeli, jak sami říkali, svézt pro radost. Dokonce i dva noví uvažující o aktivní účasti v příští sezóně. Jednadvacet jezdců bylo rozlosováno do 18 rozjížděk, divize se nemusely slučovat, a tak závod probíhal hladce a rychle. Pořadatelé měli snahu o včasné ukončení, protože sobota měla ještě pokračování.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
 

Na poslední kolo, stejně jako loni, přijel i dříve velmi populární Vlastimil Barták se škodou 1000 MB a konkuroval dalším dvěma startujícím škodovkářům - Josefu Květoňovi a Václavu Malotínovi. Přijeli i čtyři junioři a pět "šestnáctkářů". Nejvíce jezdců bylo v divizi Volná (nad 1,6 lt), a to devět. Mezi nimi startoval i Trabant s jezdcem Fouknerem, který předváděl perfektní rychlou a dravou jízdu, ale v poslední rozjížďce mu nestačila šířka tratě a skončil v příkopu, kde stroj téměř zničil.

Po ukončení závodění byly předány ceny za poslední kolo seriálu, které společně s ředitelem závodu Josefem Hrbáčkem předával i poslanec Parlamentu ČR Jan Látka, který fandil a pomáhal našemu sportu i dříve, jako starosta Domažlic.

Potom se jelo na Babylon, kde v hotelu Bohmann byl připraven slavnostní společenský večírek s hudbou a tancem. Jeho součástí bylo vyhlášení vítězů celého seriálu, předání cen, z nichž hlavní - chodský čakan - si odvezli první jezdci ze tří divizí. Všichni ocenění ( do třetího místa) dostali vavřínové věnce se stuhami a patřičnými nápisy, každý ještě soudek Gambrinusu, aby byla nějaká změna, když jsme celý rok rozdávali sekty. Rovněž zde předávali ceny J.Látka a J.Hrbáček, večírku se zúčastnil i komisař vyšších soutěží pan Lasovský, který práci členů motorsportklubu vysoce oceňoval. Závodníci, členové doprovodných týmů a pořadatelé se potom bavili při živé hudbě Country Babylon a rozjížděli se do svých domovů v dobré pohodě s příslibem účasti v dalším roce.

P.S. Sledujte i nadále naši stránku, neboť je v jednání ještě jeden závod pro jezdce z Bavorska - pohár BMW - plánovaný na 4.10. t.r.

Zapsal: Albert Kundrát