Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
13.5.2007 - Nový ročník Chodského čakanu odstartoval

Celkem 24 jezdců nastoupilo na start zahajovacího závodu letošního rallyekrosového seriálu Chodský čakan. Navzdory pravidelnému kropení trať v horku rychle vysychala, a tak prach trápil jezdce i diváky. V rozjížďkách se mnohdy bojovalo až příliš tvrdě, došlo k řadě karambolů a některá auta byla pořádně otlučená. Proto ředitelství závodu svolalo před startem finálových jízd mimořádnou rozpravu, aby rozvášněné soupeře uklidnilo.

Tento krok se vyplatil a finálové jízdy se obešly bez likvidačních útoků na konkurenty. Mezi juniory zvítězil stylem start – cíl vůbec nejmladší jezdec, v Domažlicích velmi populární dvanáctiletý Jan Talaš z Činova u Klatov se Suzuki Swift. Druhý skončil Radoslav Čáp z Klatov s Peugeotem 309 a třetí příčka patřila Václavu Karnoltovi z Mrtníku u Dolní Bělé, jenž jel se škodovkou.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
 

Divizi určenou vozům Škoda s motorem vzadu s přehledem vyhrál Roman Svoboda ze Kdyně, za ním skončili jeho domažličtí soupeři Karel Lehmann a Václav Malotín, jehož krásné „embéčko“ utrpělo během rozjížděk asi nejvíc šrámů.

Ve finále divize do 1600 ccm zvítězil Jiří Opatrný z Volduch s VW Scirocco před Jiřím Teršem z Tajanova u Klatov se Škodou Felicia a Davidem Křepelkou z Velké Hleďsebe s VW Golf. Největší drama přinesla finálová jízda divize nad 1600 ccm, jejíž výsledek ovlivnila velká skrumáž několika vozů krátce po startu. Na prvních dvou místech projeli cílem závodníci z Rožmitálu se Škodami Favorit. Zvítězil Jiří Matějka před Lukášem Kapounem. Třetí příčku vybojoval domažlický Václav Stieber s VW Jetta.

Další klání desetidílného seriálu Chodský čakan se na rallyekrosové trati Motorsportklubu AMK Domažlice uskuteční v neděli 27. května.

Jan Pek