Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
27.5.2007 - KLIDNÝ A KVALITNÍ ZÁVOD

Minulou neděli opět ožilo závodiště v průmyslové části Domažlic burácením motorů a oblaky prachu. Členové motorsportklubu AMK zde pořádali letošní druhý závod v hobbyrallycrossu o Chodský čakan.

Tentokrát se sjel nižší počet jezdců než minule, ale jednotlivé divize byly rovnoměrně obsazeny a nemusely být slučovány. Síly tak byly vyrovnané a o napínavé souboje nebyla nouze.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
 

FOTO: Ing. KAFKA Květoslav

V juniorech sice pro nemoc chyběl populární Honzík Talaš, ale čtyřčlenná skupina se dala dohromady. Vítězství si nakonec vybojoval Jakob Kawalek ze Kdyně se svým Peugeotem 205.

Takzvané šestnáctky měly také jen čtyři jezdce a v nich si vítězství vybojoval nový účastník Petr Březina z Jílového u Prahy se Š.Felicií.

Divize Škoda měla též čtyři závodníky i přesto, že ji posílil Miloslav Schamberger z Prapořiště. Vítězství si opět odnesl Roman Svoboda ze Kdyně se Š 120. A to bezkonkurenční jízdou zkušeného jezdce na skvěle připraveném stroji.

Nejvíce jezdců startovalo nakonec v divizi nazvané Volná pro auta bez omezení kubatury i úprav. Základem starovní listiny byli dva bratři Stiberové - Václav a Jiří, dále dva účastníci z Rožmitálu p.Třemšínem, které doplňoval závodník z Plané a z Březnice. Zvítězil nakonec Jiří Matějka z Pňovic u Rožmitálu s vozem Š.Favorit 1,3.

Závod měl dobrou sportovní úroveň, celkem rychlý spád, ale co je nejdůležitější jel se podstatně slušněji, než ten minulý. Jménem pořadatelů jezdcům poděkoval za sportovní chování předseda AMK Albert Kundrát. V úvodní rozpravě uctili všichni chvilkou ticha památku dlouholetého účastníka závodů nejen v Domažlicích pana Václava Cinka z Prahy, který v minulých dnech podlehl zákeřné chorobě.

Příští sportovní akcí je třetí kolo mistrovství ČR v hobbyrallycrossu, které se koná v sobotu 9.6. v Domažlicích. Na nejlepší jezdce a kvalitní stroje se určitě přijďte podívat.