Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
9.6.2007 - HORKO A PRACH PROVĚŘILY JEZDCE I POŘADATELE

Třetí závod Mistrovství ČR v hobbyrallycrossu se konal v Domažlicích

Starý film "Hon na prašných silnicích" připomínal sobotní závod hobbyrallycrossu - mistrovství ČR, který se jel v areálu AMK v průmyslové části Domažlic. Tropické vedro vysušovalo trať do pár minut po skropení vodou takže rychlá závodní auta zdvihala obrovská mračna prachu a jen díky milosrdnému vánku, odnášejícímu tato žlutá oblaka většinou na diváky, se závodníci na trati viděli a nedošlo k žádné kolizi kvůli viditelnosti. A tak jsme si "užili" všichni. Přesto vydrželi diváci, pořadatelé i stroje. Odstoupil jen jeden jezdec pro poruchu již v tréninku.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
 

Autor fotoreportáže Antonín FIŠER

Do tří soutěžních divizí se po ránu přihlásilo celkem 23 jezdců účastníků seriálu MČR. Domažličtí závodníci si dali přestávku a někteří pomáhali s pořadatelskou službou. Ve dvaceti rozjížďkách postupně získávali body pro závěrečné finalové jízdy. Pořadí v nich potom určilo vítěze závodu.

V divizi Junior si vítězství vybojoval Jan Dolejš před Václavam Karnoltem a populárním dvanáctiletým Janem Talašem.

V kategorii do 1600 ccm startovalo devět jezdců a věnce a pěkné poháry si odvezli Tomáš Mičan, Petr Březina a Stanislav Šimek. V nejsilnější divizi přezdívané dvoulitry se finále nejlépe zdařilo Jaroslavu Šimkovi, druhý byl Jiří Kazil a třetí Martin Dobeš. Na dekorování vítězů se podílel i přítomný místostarosta Domažlic Pavel Wolf společně s delegovanými komisaři Špinkou a Lasovským.

Členové motorsportklubu AMK Domažlice si jako pořadatelé opět potvrdili svoji dobrou reputaci, a proto jsou pověřeni uspořádáním ještě jednoho závodu MČR, a to v sobotu o Chodských slavnostech. Vlastní seriál Chodský čakan bude pokračovat třetím závodem v neděli 24.června.