Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
22.7.2007 - Finále bylo bahenní bitvou

Pátým závodem za účasti 21jezdců se uzavřela první polovina letošního rallyekrosového seriálu Chodský čakan. Po ranním dešti očekávala v úvodních rozjížďkách závodníky těžká, rozblácená trať, na níž dostali pořádně zabrat jak soutěžící, tak i jejich vozy. Trať ale rychle vysychala a díky tomu se zvyšovaly i rychlosti dosahované v jednotlivých jízdách.

Těsně před startem finále ale začalo znovu pršet a déšť se brzy změnil v pořádnou průtrž mračen. Trať sice kluzkou, ale ještě v relativně dobrém stavu měli junioři. Zpočátku vedl Václav Karnolt se Škodou 120, ale na zadním nárazníku mu doslova „visel“ Zdeněk Mastný se Suzuki Swift, jenž nakonec Karnolta předjel a své prvenství udržel až do cíle. Karnolt skončil druhý a jako třetí proťal cílovou čáru Jakub Voldřich s Peugeotem 205. Karnolt si bodovým ziskem za druhé místo upevnil své vedení v průběžné klasifikaci celého seriálu.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
 

FOTO: Ing. KAFKA Květoslav

Po startu finálové jízdy divize do 1600 ccm se ihned ujal vedení vítěz posledních dvou závodů Josef Suda s Hondou CRX, brzy ujel zbytku startovního pole a s přehledem mířil k dalšímu prvenství. O další pozice se již tradičně utkali Jiří Terš felicií a David Křepelka s VW Golf, ale Křepelkovi přestaly fungovat stěrače, a tak jako druhý projel cílem Terš a Křepelka skončil třetí. Suda se díky svému vítězství probojoval do čela průběžného pořadí o jediný bod před Terše.

Finále divize nad 1600 ccm bylo především velkým bojem jezdců s kluzkou tratí, na níž auta často mířila jinam, než kam měla. O drobné kolize proto nebyla nouze. Zpočátku sice vedl domažlický Jiří Stieber s Peugeotem 205, ale ve skrumáži, k níž došlo ve druhém kole ve „vracečce“ pod startovní rovinkou, se propadl zpět a do vedení se dostal dosavadní suverén letošního Chodského čakanu Jiří Matějka s favoritem, jenž si pak s jistotou dojel pro páté vítězství v řadě. Druhý skončil Daniel Rotyka a třetí byl Vladimír Štětina s VW Scirocco.

V průběžné klasifikaci vede Matějka s nejvyšším možným bodovým ziskem a náskokem 25 bodů před Rotykou.

Ve finále škodovek s motorem vzadu jel zpočátku v čele domažlický Václav Malotín, ale v nájezdu do třetího kola se před něj dostal další domažlický závodník Karel Lehmann. Mezi jednotlivými vozy se vytvořily velké rozestupy, a tak se finále změnilo v souboj jezdců s kluzkou tratí. Zvítězil Lehmann před Malotínem, třetí skončil Milan Týml, jenž ale vede průběžné pořadí. Ihned po poslední finálové jízdě přestalo pršet a dekorování vítězů již probíhalo za slunečního svitu.

Další závod Chodského čakanu se uskuteční v sobotu 4.srpna, ale tentokrát na oválu dlouhé ploché dráhy v Mariánských Lázních.

Jan Pek