Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
4.8.2007 - Na ploché dráze se rallycrosaři vyřádili

Chodský čakan pokračoval v neděli 8.července čtvrtým závodem, po němž se již začíná rýsovat rozložení sil v jednotlivých divizích.

Další, v pořadí šestý, závod v hobbyrallycrossu o Chodský čakan pořádaný motorsportklubem AMK Domažlice se pro změnu jel na dlouhé ploché dráze v Mariánských Lázních.

Přihlásilo se na něj, do všech čtyř divizí, celkem 19 jezdců. A ti co přijeli opravdu nelitovali. I přes počáteční nedůvěru - co že si to ti domažličtí zase vymysleli - nakonec byli nadšeni rychlou jízdou v plynulém smyku, kterou si na terénní trati neužijí. Motory, vytáčené většinou na třetí převodový stupeň, dostaly opravdu zabrat a ne všechny až do konce vydržely. Nebyly ale žádné havárie, takže ve finále o co nejlepší umístění bojovalo 15 závodníků. Pořadatelé prozíravě snížili počty kol v rozjížďkách i finále na tři a pět takže závod měl spád a dynamiku. Nutné kropení tratě a úprava smykováním probíhaly rychle díky dobré organizaci spolupořadatelů z AMK M.Lázně, kteří pod vedením B.Kořínka zvládli i "stávkující" kropičku. Takže před 15. hodinou se již vyhlašovaly výsledky.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
 

Fotoreportáž: Ing. Květoslav KAFKA

V divizi Junior si první místo vybojoval Jakob Kawalek ze Kdyně, před Václavem Karnoltem z D.Bělé a Zdeňkem Mastným z Měcholup u Klatov.

Divize do 1600 ccm měla vítěze Josefa Sudu z Plzně, druhý byl Petr Březina z Jílového u Prahy a třetí David Křepelka z V.Hleďsebe.

Divizi tzv. dvoulitrů vyhrál Jiří Stieber z Domažlic, před Vladimírem Štětinou ze Skočic a Jiřím Matějkou z Pňovic u Rožmitálu.

Ve škodovkách ze čtyř startujících si nejlépe vedl Roman Svoboda ze Kdyně před Karlem Lehmannem z Domažlic a Milanem Týmlem z N.Vsi u Dobřan.

Domažličtí pořadatelé i touto cestou děkují mariánskolázeňským za umožnění závodu na dlouhé ploché dráze a za aktivní obětavou spolupráci.

Příští závod v hobbyrallycrossu se koná v Domažlicích v sobotu 11.8. o Chodských slavnostech. A to se do areálu v průmyslové části města sjedou účastníci letošního seriálu mistrovství České republiky v tomto sportu. Čeká nás zajímavá podívaná na mistry volantu. Přijďte je podpořit.

Albert KUNDRÁT, předseda AMK Domažlice