Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
11.8.2007 - Zvítězil dvanáctiletý rallyekrosař

Zatímco v sobotu 11. srpna ve městě zněly tóny dudáckých kapel při Chodských slavnostech, na rallyekrosové trati burácely motory účastníků dalšího závodu započítávaného do českého šampionátu amatérských jezdců. Soupeřilo se pouze ve třech divizích, protože škodovky s motorem vzadu nemají v mistrovství republiky samostatnou kategorii.

Detail [›]Záštitu nad závodem mistrovství republiky převzali poslanci Parlamentu ČR Mgr. Marcela MERTINOVÁ a Jan LÁTKA. Oba zaujal nejmladší jezdec divize Junior, dvanáctiletý Honzík TALAŠ.  Všichni vítězové dostali od čestných hostů knihu s věnováním a menší finanční částku ze soukromých prostředků. Na památku se všichni vyfotografovali.  Po dvoudenních deštích byla trať ze začátku těžko sjízdná, ale od poloviny rozjížděk se již závodilo naplno.
Záštitu nad závodem mistrovství republiky převzali poslanci Parlamentu ČR Mgr. Marcela MERTINOVÁ a Jan LÁTKA. Oba zaujal nejmladší jezdec divize Junior, dvanáctiletý Honzík TALAŠ. Všichni vítězové dostali od čestných hostů knihu s věnováním a menší finanční částku ze soukromých prostředků. Na památku se všichni vyfotografovali. Po dvoudenních deštích byla trať ze začátku těžko sjízdná, ale od poloviny rozjížděk se již závodilo naplno.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
 

Autor foto: Ing. Květoslav Kafka

Mezi juniory převažovali pravidelní účastníci Chodského čakanu, a tak stálí návštěvníci domažlických závodů mohli fandit známým tvářím.. Ihned po startu finálové jízdy juniorů se ujal vedení nejmladší účastník domažlického klání, teprve dvanáctiletý Jan Talaš z Činova se Suzuki Swift, během prvního kola získal dostatečný náskok a s přehledem si jel pro vítězství. Jako druhý projel cílem Zdeněk Mastný z Měcholup se stejným vozem. Diváky udržoval v napětí dramatický souboj o třetí příčku mezi Jakubem Voldřichem z Vacova s Peugeotem 205 a Václavem Karnoltem z Mrtníku u Dolní Bělé s favoritem. Tento duel rozhodl až na cílové čáře těsně ve svůj prospěch Karnolt.

Vítězem divize do 1600 ccm se stal Petr Březina z Jílového u Prahy před Tomášem Mičanem z Dolních Břežan (oba Škoda Felicia) a Stanislavem Šimkem z Chodova u Karlových Varů s VW Golf. Na Mičanově stříbrném věnci mají nesporný podíl také jeho mechanici, neboť dali auto rychle do pořádku po saltu, které závodník se svým vozem udělal v jedné z rozjížděk, když ve výjezdu z „vracečky“ přímo pod cílovou rovinkou najel na pneumatiky ohraničující vnitřní okraj zatáčky.

Už v rozjížďkách nabídla nejdramatičtější souboje divize nad 1600 ccm. Ve finálové jízdě vybojoval prvenství Jiří Kazil z Prahy s VW Golf, druhou příčku obsadil Jaroslav Samec z Říčan s Peugeotem 205 a jako třetí projel cílem Martin Dobeš z Jemnice s felicií.

Všechny tři finálové jízdy pozorně sledovali také poslanci Parlamentu České republiky Marcela Mertinová a Jan Látka, kteří poté předávali věnce a poháry nejúspěšnějším závodníkům, jimž také věnovali peněžité odměny.

Jan Pek