Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
26.8.2007 - V sedmém kole Chodského čakanu noví závodníci

Sedmé kolo seriálu v hobbyrallykrosu o Chodský čakan, které se jelo v neděli, mělo řadu nových závodníků startujících letos poprvé. Díky jim se startovní pole rozrostlo na 22 jezdců, kteří obsadili všechny čtyři divize. Nejsilněji pak tu nazvanou Volná pro vozy nad 1600 ccm s libovolnými úpravami. Právě do ní přibyla početná skupina z okolí Rožmitálu na Favoritech.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
 

Fotoreportáž Antonín FIŠER

Počasí tentokrát, na rozdíl od minulých závodů, bylo přívětivé, trať i po kropení rychle osychala, takže o mračna prachu nebylo nouze. Byla však rychlá, a tak diváci viděli i několik pěkných kotrmelců a vozů koly vzhůru. Třeba také dodat, že vše se obešlo bez zranění a ve většině případů se po vrácení na kola podařilo nastartovat a odjet bez cizí pomoci. Někteří také měli smůlu a poruchy je vyřadily ze závodění. Takže ve finále se utkalo již jen 16 jezdců. Závod probíhal regulérně a i přes značné sportovní nasazení slušně. Pořadatelé připravili vzorně trať i když z minulého závodu na blátě byla pořádně zdevastovaná.

V divizi Junior obsazené čtyřmi jezdci zvítězil Zdeněk Mastný z Měcholup před Václavem Karnoltem - vedoucím jezdcem tabulky - a Radoslavem Čápem.

V "šestnáctkách" opět vyhrál Josef Suda z Plzně, vedoucí jezdec tabulky před Petrem Březinou a Jiřím Teršem.

V silně obsazené divizi Volná ( nad 1600 ccm ) mezi deseti jezdci byl opět nejrychlejší Jiří Matějka z Pňovic u Rožmitálu před novými jezdci Jiřím Janouškem a Filipem Kulhánkem. Za zmínku stojí, že čtvrtým byl jezdec na Trabantu Michal Slezák, který i s třetinovým obsahem motoru oproti soupeřům, udivoval divácké ochozy bravurní jízdou a výkonem.

V divizi Škoda zvítězil Roman Svoboda ze Kdyně, který dohání body z vynechaných závodů, takže v tabulce je zatím druhý. Dalším jezdcem v pořadí se stal Václav Regner ze Sušice na stroji se kterým jsme vídali domažlického V.Malotína. Třetím byl Milan Týml z N.Vsi u Dobřan.

Příští závod se koná za čtrnáct dnů - 9.9. v Domažlicích a další 22.9. opět na dlouhé ploché dráze v Mariánských Lázních.