Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
9.9.2007 - Zájem o Chodský čakan roste

Zájem o rallyekrosový seriál Chodský čakan roste. K jeho osmému pokračování nastoupilo 23 jezdců. Pořadatelé z Motorsportklubu AMK Domažlice přivítali další dva nové účastníky, z nichž kvalitně připraveným vozem i svými jezdeckými výkony více zaujal Josef Květoň ze Šteflí u Kdyně startující v divizi Škoda.

Sérii finálových jízd zahajovali junioři. Od první zatáčky spolu soupeřili Zdeněk Mastný z Měcholup u Klatov se Suzuki Swift a Jakob Kawalek ze Kdyně s Peugeotem 205. Nakonec byl úspěšnější kdyňský závodník, Mastný dojel druhý a třetí skončil Václav Karnolt z Mrtníku u Dolní Bělé se Škodou 120, jenž ale vede průběžné pořadí s náskokem 16 bodů před Kawalkem.

Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
Detail [›]
-
 

Autor FOTO: Ing. Květoslav KAFKA

K finále divize do 1600 ccm sice nastoupili pouze tři jezdci, ale diváci se rozhodně nenudili. Z první zatáčky vyjížděl v čele plzeňský Josef Suda s Hondou CRX následován Jiřím Teršem z Tajanova u Klatov a Petrem Březinou z Jílového u Prahy, oba s feliciemi. V úvodu druhého kola Březina předjížděl Terše a došlo ke kolizi, při níž byl Březinův vůz odražen do svodidel. S poškozeným autem musel Březina po několika stovkách metrů odstoupit. Terš se poté dotáhl až za Sudu, s nímž sváděl dramatický souboj Suda ale všem Teršovým útokům odolal a vítězně projel cílem. Jedná se o jeho již šesté prvenství v řadě. V průběžné klasifikaci je v čele Suda o 13 bodů před Teršem.

Finále škodovek s motorem vzadu vyhrál kdyňský Roman Svoboda před domažlickým Karlem Lehmannem a Milanem Týmlem z Nové Vsi u Dobřan. Květoně vyřadila technická závada. V průběžném hodnocení stále vede Týml, ale už jen o pět bodů před Svobodou, jenž dohání bodové „manko“ ze dvou vynechaných závodů.

Vrcholem dne bylo bezesporu finále divize nad 1600 ccm, k němuž nastoupil rekordní počet devíti závodníků. Od výjezdu z první zatáčky vedl dosavadní suverén této divize Jiří Matějka z Pňovic u Rožmitálu s favoritem, jenž své prvenství udržel až do cíle. Za ním se pak odehrávala řada zajímavých soubojů, které udržovaly diváky v napětí až do konce. Jako druhý proťal cílovou čáru sušický Michal Hasmann s Peugeotem 205, třetí skončil Daniel Rotyka z Březnice s favoritem. Jiří Matějka letos vyhrál všechny závody konané na domažlické trati a již nyní se může radovat ze zisku Chodského čakanu, protože jeho bodový náskok je tak velký, že už nemůže být nikým ze soupeřů předstižen.

Příští závod se pojede v sobotu 22. září na dlouhé ploché dráze v Mariánských Lázních. Celý seriál pak skončí v sobotu 6. října opět na domažlické trati.

Jan Pek