Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
22.9.2007 - Rallycrosaři byli na ploché dráze v M.Lázních nadšeni

Předposlední závod seriálu Chodský čakan v rallyekrosu se konal v sobotu 22.září na dlouhé ploché dráze v Mariánských Lázních.

Pořadatelé z Motorsportklubu AMK Domažlice se spojili s místními motoristy a společně zajistili hladký průběh celého závodu, kterého se zúčastnilo 20 jezdců. Ti obsadili všechny vyhlášené divize a byli rozlosováni do 18 rozjížděk. Za velmi příjemného počasí tak jezdci naplno využívali výkonu svých strojů a plynulými smyky bojovali o co nejlepší výsledky. Ty je pak kvalifikovaly pro pořadí na startu finalových jízd. Oproti minulému závodu v srpnu měli lépe připravené stroje, takže odpady pro technické poruchy byly minimální.

Jízda na plný plyn se jezdcům líbila a byla atraktivní i pro několik desítek diváků. I když k předjíždění docházelo spíš výjimečně, tak boje jezdců jedoucích za sebou téměř na dotyk byly dostatečně atraktivní. Ze sedadel zvedala jezdce brilantní a velmi rychlá jízda jezdce Sudy na Hondě, který soupeřům ujížděl hned od startu, největší fanouškovský pokřik sklízel místní jezdcec Martin Jasinský, který, jak sám říkal, si to chtěl jen zkusit a vedl si se svou Vectrou napoprvé velmi dobře. Pevnost mantinelů vyzkoušel jen domažlický Karel Lehmann a to tak důkladně, že dva díly budou muset být vyměněny. Jinak nedocházelo k větším kolizím protože šířka tratě umožňovala bezpečně vybírat smyky.

Vítězové jednotlivých kategorií jsou tito:

Divize Junior: Jakob Kawalek ze Kdyně, Zdeněk Mastný z Měcholup u Klatov a Václav Karnolt z Mrtníku u Dolní Bělé.

Divize do 1600 ccm: Josef Suda z Plzně, před Jiřím Teršem z Tajanova a Davidem Křepelkou z V.Hleďsebe.

Divize Volná: Daniel Rokyta z Březnice, zmíněný Martin Jasinský z M.Lázní a František Šefčík z Plané.

Divize Škoda (nejvíc obsazená) měla za vítěze favorita Romana Svobodu ze Kdyně, kterému však vyrostl vážný konkurent Josef Květoň ze Šteflí u Ch.Lhoty s výborně připraveným strojem. Na "bednu" si vyskočil i smolař z minulých kol domažlický Václav Malotín. Body a šance na celkové vítězství můžete vidět v okně Tabulky.

Úspěch závodu a velmi dobrá spolupráce s AMK M.Lázně, zejména s organizátorem Bohumilem Kořínkem, nám dává chuť uspořádat zde další závod v nové sezóně 2008. V tomto roce bychom rádi přidali novou divizi osobních aut s pohonem čtyř kol, zvažujeme i možnost uspořádání závodů čtyřkolek s motocyklovými motory. Zatím je to ve fázi diskuse a do příští sezóny je daleko. Uvítáme názory případných nových jezdců.

Letos završíme závodění posledním kolem Chodského čakanu v sobotu 6.10. kdy budeme vyhlašovat celkové vítěze na společenském večírku v sále Kulturního domu ve Starém Klíčově.

Pokud bude počasí vlídné chystáme se uspořádat ještě jeden volný závod 20.října, kde by se mohli svézt i mechanici, manželky i další zájemci, kterým závodníci své stroje půjčí. O formě závodu ještě probíhá diskuse, zvažují se různé varianty jako dvouhodinovka, závod v opačném směru, jízda na čas a podobně.

Takže zveme na poslední závod seriálu na sobotu 6.října.

Albert KUNDRÁT