Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
10.6.2006 - Motory mistrů republiky burácely v sobotu v Domažlicích

V sobotu 10. června opět ožilo terénní závodiště v průmyslové části Domažlic. Na pozvání členů motorsportklubu AMK si přijeli změřit síly svých vozů a závodnické schopnosti jezdci hobbyrallycrossu - účastníci letošního seriálu Mistrovství ČR. Do tří divizí ( do a nad 1600 ccm a Junior ) se přihlásilo celkem 25 účastníků, kteří si v 21 rozjížďkách vybojovávali pořadí pro start k rozhodujícím finalovým jízdám.

V regulérním sportovním klání nedocházelo k podstatnějším prohřeškům (udělena jen 2 napomenutí ), až na jezdce č.304 z Děčínska, který úmyslně několikrát tvrdě narazil do soupeře. Byl okamžitě vyloučen z celého závodu a přítomní komisaři MČR jej vyloučili z celého seriálu.

Krátce po 15. hodině se vyhlašovaly vísledky a vítězům předávaly věnce, poháry a nezbytné šumivé víno. Vavříny si odvezli:

Z divize do 1600 ccm ( 12 účastníků) zlatý věnec Jiří Hartych ze Zlatníků, stříbrný Karel Hanzlík z Č.Krumlova a zelený Zdeněk Kučera z Prahy.

Divize nad 1600 ccm ( 7 účastníků ) měla vítěze Tomáše Hurta z Prahy, před Martinem Mottlem z Bukové a Jiřím Kazilem z Prahy.

V divizi Junior ( 6 startujících ) si nejlépe vedli - Jiří Dobeš z Jemnice, před Janem Talašem z Čínova u Klatov a Václavem Karnoltem z Mrtníku u Dol.Bělé.

Pořadatelé se rovněž svého úkolu zhostili velmi dobře, ať již úpravou tratě před závodem, tak i pořadatelskou službou na trati a celkovou organizací. Jen boj s prašností občas prohrávali i přes několikeré kropení tratě.

V neděli 18.6. se opět závodí, a to 2. kolem Chodského čakanu.

A. Kundrát