Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
18.6.2006 - Ani vedro neodradilo

Ani vedro a prach neodradilo 20 jezdců s doprovody a stovku diváků od druhého kola závodu v hobbyrallycrossu o Chodský čakan, které se konalo v neděli 18.června.

Po prezentaci a technické přejímce účastníků, mezi nimiž bylo šest nových jezdců, se po 11. hodině začala první z 18 rozlosovaných rozjížděk. V nich si závodníci vybojovávali co nejlepší postavení na startovním roštu finalových jízd. A tak zatímco divize do 1600 ccm, tradičně nejpočetněji obsazená, měla 9 jezdců v ostatních to již bylo skromnější. Divize Volná a Škoda musely být sloučeny ( 4 a 3 jezdci), junioři i ve čtyřech jeli zvlášť.

Přesto tvrdé , ale slušně vedené, boje si vyžádaly několik odstoupení, většinou pro poškození závodního stroje. Ale je třeba dodat, že probíhaly slušně jen s jedním uděleným napomenutím. V permanenci byla kropička a ještě více traktor odtahu.

Nakonec si pro poháry, lahev sektu a prémii Nová pravidla silničního provozu přišli na stupně vítězů tito jezdci:

Z divize Junior Zdeněk Mastný, Václav Karnolt a Lukáš Egenvald ( Honzík Talaš nestartoval a J.Kawalek si poškodil stroj již při tréninku).

V divizi do 1600 ccm byli nejlepší Jiří Opatrný před Jiřím Teršem a Jiřím Jakešem.

Ve sloučené divizi zvítězil Jiří Karpianus před Romanem Svobodou a Miloslavem Schambergerem. V divizi Volný (nad 1600ccm) startovala po dlouhé době také žena Dáša Greinerová a na první závodní jízdu si nevedla vůbec špatně. Při troše štěstí by jí místo "na bedně" neuteklo.

Příští závod se koná první neděli v červenci tzn. 2.7.

A. Kundrát