Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
23.7.2006 - Roman Svoboda stále neporazitelný

Čtvrtý závod seriálu Chodský čakan nepřinesl žádný příliš překvapivý výsledek, ale poprvé jsme v Domažlicích viděli dvě velmi atraktivní auta, Ford Puma Jiřího Galušky z Plzně a Škodu Fabia Stanislava Brunáta z Dobřan, jenž na zdejší trati začínal a nyní úspěšně jezdí mezinárodní mistrovství republiky.

Nejdramatičtější podívanou přineslo finále nejpočetnější divize do 1600 ccm. Krátce po startu se do čela dostal Aleš Drnec z Nové Vsi u Dobřan s Opelem Astra, jenž vedení udržel až do cíle a vybojoval své první letošní vítězství na domažlické trati. Ve výjezdu z první zatáčky ale za Drncem došlo ke skrumáži, v níž nejvíce ztratil Jiří Opatrný z Volduch s VW Scirocco. Ten pak nasadil k mohutnému finiši a ztrátu rychle doháněl, ale po vyjetí z trati jeho naděje na přední umístění definitivně skončily. Jako druhý pak projel cílem Jiří Terš z Tajanova u Klatov s Fordem Escort, třetí skončil David Křepelka z Velké Hleďsebe s VW Golf. Výsledek tohoto závodu také pořádně zdramatizoval situaci v průběžné klasifikaci, neboť Drnec ztrácí na vedoucího Terše pouhé dva body.

Detail [›]St. č. 89 Roman SVOBODA ze Kdyně si jede v kategorii ŠKODA pro další vítězství
St. č. 89 Roman SVOBODA ze Kdyně si jede v kategorii ŠKODA pro další vítězství
Ve finále juniorské kategorie zvítězil nejmladší jezdec, teprve jedenáctiletý Jan Talaš z Činova u Klatov se Suzuki Swift, za ním skončil Zdeněk Mastný z Měcholup u Klatov se stejným vozem, jenž je zatím v čele průběžné klasifikace. Ve volné divizi suveréna všech rozjížděk Stanislava Brunáta postihly hned na startu technické problémy, a tak potřebný počet kol na trati pouze odkroužil. Přesto nakonec převzal pohár za první místo, neboť Jiří Galuška, který projel cílem jako první, byl diskvalifikován, protože si ve druhém kole omylem zkrátil trať, a ostatní jezdci závod nedokončili.

Mezi šesticí jezdců na vozech Škoda s motorem vzadu zvítězil opět Roman Svoboda ze Kdyně, jenž letos zatím v žádném závodě nenašel přemožitele a s plným bodovým ziskem suverénně kraluje průběžnému pořadí. Druhý skončil domažlický Karel Lehmann, jemuž patří druhá příčka i v průběžné klasifikaci seriálu. Jako třetí projel cílem Václav Karnolt sen.

z Mrtníku u Dolní Bělé, jemuž se na cílové rovince podařilo odrazit finiš domažlického Václava Malotína.

Příští závody se na trati Motorsportklubu AMK Domažlice uskuteční v době Chodských slavností. V sobotu 12. srpna se pojede mistrovství republiky amatérských jezdců a v neděli je na programu již páté klání seriálu Chodský čakan.

Jan Pek