Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
12.8.2006 - Domažlický rallycross byl mezinárodní

Sobota a neděle o Chodských slavnostech patřily v Domažlicích rallyekrosu. Navzdory vrtochům počasí se ale soupeřilo na vzorně připravené trati. K sobotnímu závodu mistrovství republiky amatérských jezdců nastoupilo dvacet účastníků. Byl mezi nimi také jeden zahraniční závodník, Rakušan Freundenhalter s VW Golf, jenž nakonec vybojoval zelený věnec a pohár za 3.místo v nejpočetnější divizi do 1600 ccm.

Detail [›]Foto: Ing. Květoslav Kafka
Foto: Ing. Květoslav Kafka

Jako první nastoupili ke svému finále junioři. Kvůli technické závadě mezi nimi chyběl teprve jedenáctiletý Jan Talaš z Činova u Klatov. Vítězství nakonec oslavil Martin Dobeš z Jemnice se Škodou Felicia, jenž jezdil v čele hned od prvního kola. Ve finále divize do 1600 ccm se od svých soupeřů brzy odpoutali Tomáš Mičan z Dolních Břežan a Jiří Hartych ze Zlatníků (oba s feliciemi), kteří v tomto pořadí také projeli cílem.

Dramatickou podívanou přinesla divize nad 1600 ccm. Po těsném souboji „dveře na dveře“ mezi Tomášem Hurtem z Prahy s atraktivním Peugeotem 206 a Martinem Mottlem z Bukové s felicií se do čela dostal první jmenovaný. Mottl se sice ještě několikrát pokoušel zaútočit, ale Hurt už své vedení uhájil. Také o třetí příčku se dlouho urputně soupeřilo a nakonec ji vybojoval Jaroslav Šimek z Příbrami se Škodou Felicia.

Domažlický závod byl pátý v desetidílném seriálu a stejně jako v minulých letech předával ceny nejúspěšnějším jezdcům starosta Jan Látka.

Jan Pek