Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
13.8.2006 - Hrozivá havárie bez následků

Řadu dramatických momentů přinesl nedělní závod seriálu Chodský čakan, jenž byl již pátým pokračováním devítidílného seriálu. Již v rozjížďkách totiž došlo k několika kolizím, které postihly především jezdce se škodovkami s motorem vzadu.

Detail [›]Foto: Ing. Květoslav Kafka
Foto: Ing. Květoslav Kafka

Největší havárie se ale odehrála ve finálové jízdě divize do 1600 ccm. V těsném souboji tří závodníků o třetí místo najel Jiří Opatrný z Volduch se svým VW Scirocco na pneumatiky ohraničující trať, jeho vůz udělal přemet přes střechu a zůstal ležet na pravém boku u svodidel. Díky předepsanému bezpečnostnímu rámu ale jezdec naštěstí vystoupil nezraněn. Vítězství vybojoval Josef Suda z Plzně s Hondou CRX, jenž v Domažlicích dosud startoval pouze dvakrát, ale pokaždé zvítězil. Druhý dojel David Křepelka z Velké Hleďsebe s VW Golf a třetí skončil Aleš Drnec z Nové Vsi u Dobřan s Opelem Astra.

Finále divize nad 1600 ccm se stalo kořistí Jiřího Matějky z Rožmitálu pod Třemšínem s Fordem Escort před Lubošem Žambůrkem z Horšovského Týna s VW Golf a Richardem Kaiserem z Pelech s výrazně odlehčeným VW Golf nejstaršího typu. Společné finále škodovek a juniorů vyhrál populární Vlastimil Barták z Hrádku u Rokycan se Škodou 1000 MB, přestože na něj dlouho útočil nejlepší z juniorů, Zdeněk Mastný z Měcholup u Klatov se Suzuki Swift. Třetí místo po strhujícím duelu škodovkářů vybojoval kdyňský Roman Svoboda před domažlickým Karlem Lehmannem.

Další závod seriálu se uskuteční v neděli 27.srpna.

Jan Pek