Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
27.8.2006 - Strhující souboj neměl vítěze

Detail [›]
-
Šestým závodem se uzavřela druhá třetina rallyekrosového seriálu Chodský čakan. Již v rozjížďkách byla k vidění řada dramatických a v některých případech až příliš tvrdých soubojů.

Strhující podívanou přinesla první finálová jízda, do níž odstartovalo sedm vozů s motory do 1600 ccm. Od první zatáčky až do cíle vedl David Křepelka z Velké Hleďsebe s VW Golf, ale za ním se odehrávalo skutečné drama. Souboj o další místa mezi Alešem Drncem z Nové Vsi u Dobřan (Opel Astra) a Jiřím Opatrným z Volduch (VW Scirocco) udržoval diváky v napětí po celou dobu finále. Drnec jezdil druhý a v každém kole musel odrážet neustálé útoky Opatrného, jenž se snažil využít všech možností k předjetí, ale bez úspěchu. Cílem prolétly oba vozy nalepené na sebe „dveře na dveře“, aniž by bylo možné poznat, který z nich byl na cílové čáře o nějaký ten centimetr dříve. Strhující souboj tedy nakonec neměl vítěze a pořadatelé poprvé za celou dobu konání domažlických závodů udělili dvě druhá místa. Bronzový stupínek zůstal při vyhlašování výsledků prázdný. Aleš Drnec se díky svému bodovému zisku dostal do čela průběžné klasifikace nejpočetnější divize.

K finálové jízdě divize nad 1600 ccm nastoupili pouze tři jezdci. Zvítězil Petr Karpianus z Trhových Svin s VW Golf před Janem Benešem ze Zruče u Plzně se Suzuki Swift a Lubošem Žambůrkem z Horšovského Týna (VW Golf), jenž ale kvůli technické závadě neabsolvoval plný počet kol. Ve společném finále jezdců se škodovkami s motorem vzadu a juniorů patřila všechna místa na stupních vítězů škodovkářům. Vyhrál kdyňský Roman Svoboda, jenž tak potvrdil svoji dosavadní suverenitu, druhý projel cílem domažlický Karel Lehmann a třetí skončil Tomáš Rupert z Chudenic.

Zajímavým zpestřením odpoledne byly ukázkové jízdy dvou autokrosových bugin. Stanislav Brousek představil stroj s motorem Kawasaki ZX 12 R, ve voze Ondřeje Hájka byla zabudována škodovácká pohonná jednotka.

Další klání Chodského čakanu se uskuteční v neděli 10.září. V sobotu 16.září se pak řada jezdců z našeho seriálu zúčastní volného závodu na dlouhé ploché dráze v Mariánských Lázních.

Jan Pek