Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
10.9.2006 - Krásný den, pěkný závod

Detail [›]
-
Za krásného podzimního dne - neděle 10.září - se na závodišti AMK Domažlice uskutečnil další závod v hobbyralycrossu. Pořadatelé z motorsportklubu AMK připravili vzorně trať pro sedmé kolo letošního seriálu o Chodský čakan.

K přejímce a později na start se sjelo rekordních 24 jezdců, kteří obsadili všechny vyhlášené kategorie. Začíná hra o závěrečné body, takže se všichni snažili o co nejlepší výsledek. Boje v rozjížďkách a v závěrečných finalových jízdách byly tvrdé, ale sportovně slušné. Varování jezdců při rozpravě před závodem, vyřčené po zkušenosti z minulého kola, zřejmě našlo pochopení. Přesto diváci viděli několik kotrmelců i střetů se svodidly vždy se šťastným koncem. Nepojízdná zůstala jen dvě vozidla.

V divizi do 1600 ccm závodilo sedm jezdců z nichž nejlépe si vedli Josef Suda z Plzně, před Davidem Křepelkou z V.Hleďsebe a Jiřím Opatrným z Volduch.

Ve vyšší divizi nazvané Volná si z osmi jezdců vybojoval prvenství Jaroslav Karpianus z Lišova na skvěle jedoucím VW Brouk, druhý byl Petr Karpianus na VW Golf s obsahem do 1600 ccm, který si vyšší divizi dobrovolně zvolil. Třetí místo si vybojoval domažlický Marek Hrbáček, v minulých ročnících úspěšný jezdec.

Junioři startovali celkem čtyři a obsadili prvá tři místa takto: 1. Zdeněk Mastný z Měcholup u KT, dále Jakob Kawalek ze Kdyně a Lukáš Egenvald z H.Břízy.

Detail [›]
-
Z pěti závodníků divize Škoda byl nejlepší skvěle jednoucí Roman Svoboda ze Kdyně, druhé místo patřilo Václavu Malotínovi z Domažlic a třetí Tomáši Rupertovi z Chudenic.

Závod měl celkem 21 rozjížděk a natáhl se do pozdního odpoledne. Příčinou byla také větší pauza v polovině jízd, kdy bylo nutno sehnat náhradní kropení tratě po poruše vlastní kropičky. Ochota Richarda Kaisera z Pelech zachránila zbytek dne, protože prašnost byla tak velká, že trpěli nejen diváci, ale i jezdci ztráceli orientaci.

Nejbližším motoristickým podnikem, na který se chystá vetšina jezdců, je volný závod na dlouhé ploché dráze v Mariánských Lázních, který se pojede v sobotu 16.září. Jezdci mají podrobnější informace, pro diváky je důležitý čas začátku rozjížděk, který plánujeme od 10 hodin.

O chodský čakan se pojede v Domažlicích až 1.října. O dva týdny později ( 14.10. ) se uskuteční závěrečné kolo s vyhlášením celkových výsledků.

A.Kundrát, tajemník závodu