Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
16.9.2006 - Na ploché dráze se vyřádili

Závod na dlouhé ploché dráze v Mariánských Lázních si v plné míře vychutnali jezdci Hobbyrallycrossu, kteří během sezóny soupeří o chodský čakan v Domažlicích. Vložený sportovní podnik, v sobotu 16.9., se všem moc líbil. Jezdci si chválili příjemnou změnu trati, kde se většinou jelo na plný plyn a kontroloval se jen smyk v zatáčce. Vyšší rychlost a délka tratě ( 4 x 1000 m, ve finále 6 x 1000 m ) se už moc nelíbily motorům, které jely na doraz. Zvláště škodovky, minimálně 16 let staré, dávaly ze sebe všechno, ale většinou "přežily". Jezdců bylo sice jen jedenáct, ale podívaná pro cca stovku diváků to byla zajímavá.

Poháry a další ceny si odvezli: R.Svoboda, T.Lehmann a M.Týml z divize Škoda, D.Křepelka, F.Stieber a F.Šefčík ze sloučené divize.

Pořadatelé z Motorsportklubu AMK Domažlice se spojili s AMK M. Lázně a společnými silami zajistili technickou stránku závodu, což nebylo zrovna jednoduché. Domažličtí byli na "cizím hřišti" a museli si veškeré zabezpečení přivézt sebou, mariánskolázenští zase museli velmi pečlivě kropit trať, neboť okolo dráhy je bytová zástavba a její obyvatelé nesmí být obtěžováni prachem. Povrch tratě je stavěný na motocykly jedoucí ve smyku, takže auta měla povolený jen hladký vzorek a dráha se musela během závodu upravovat. Mezi diváky bylo mnoho jezdců, kteří litovali, že nepřijeli se závodními auty. A tak, přestože podnik byl mírně prodělečný, uvažuje se o dalším s větší účastí. Možná ještě letos po závěru Chodského čakanu, nebo příští rok. Rozhodnutí padne po poradě s jezdci, záležet bude i na počasí koncem října.

V Domažlicích nás čekají ještě dva závody včetně posledního s vyhlášením celkových výsledků. Na viděnou 1. nebo 14.října na závodišti v průmyslové části města.

A.Kundrát, předs.AMK