Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
3.10.2006 - Dva čakany už mají své majitele

Rekordní počet 26 jezdců nastoupil na start předposledního závodu seriálu Chodský čakan. Soupeřilo se velmi urputně a trati nebyla už v rozjížďkách nouze o kolize. Došlo dokonce i k havárii tří aut najednou, ale jezdci zůstali nezraněni.

Detail [›]Foto: Ing. Květoslav Kafka
Foto: Ing. Květoslav Kafka
K finálové jízdě nastoupila nejdříve šestice juniorů. Hned po startu se ujal vedení teprve jedenáctiletý Jan Talaš z Činova před Zdeňkem Mastným z Měcholup (oba Suzuki Swift) a v tomto pořadí také projeli cílem. Na třetí pozici se držel zpočátku Jakob Kawalek ze Kdyně s Peugeotem 205, ale pak jej předjel Václav Karnolt z Mrtníku u Dolní Bělé s favoritem, jenž je před posledním závodem v čele průběžného pořadí, ale pouze s jednobodovým náskokem před Mastným.

Na start finále divize do 1600 ccm se postavilo osm jezdců. Z první zatáčky vyjížděl v čele Josef Suda z Plzně s Hondou CRX před Jiřím Opatrným z Volduch s VW Scirocco a Jiřím Teršem z Tajanova s Fordem Escort a toto pořadí vydrželo až do cíle. Josef Suda letos zavítal do Domažlic sice pouze čtyřikrát, ale pokaždé zvítězil. V této finálové jízdě došlo hned ke dvěma haváriím, při nichž se auta převrátila, ale nikomu se nic nestalo. Pořadí na prvních třech místech nejpočetnější divize ale dosud zůstává otevřené a rozhodovat se bude až v posledním závodě.

Také v divizi nad 1600 ccm se pořadí na výjezdu z první zatáčky udrželo až do cíle, ale nedošlo k žádné kolizi. Vyhrál Jiří Matějka z Rožmitálu pod Třemšínem s favoritem před Lubošem Žambůrkem z Horšovského Týna s VW Golf a domažlickým Václavem Stieberem s VW Jetta. Žambůrek má v čele průběžného pořadí již takový náskok, že už nemůže být předstižen, a tak se ve své divizi stává letošním držitelem Chodského čakanu.

Detail [›]Foto: Ing. Květoslav Kafka
Foto: Ing. Květoslav Kafka
Ihned po startu finálové jízdy škodovek s motorem vzadu se podle očekávání ujal vedení kdyňský Roman Svoboda, ale ve druhém kole jej vyřadila technická závada. Do čela se tak dostal Milan Týml z Nové Vsi u Dobřan, ale o své vedení musel urputně bojovat s domažlickým Karlem Lehmannem. Technické problémy donutily v závěru Lehmanna zpomalit, a tak Týml uhájil své první vítězství na domažlické trati. Lehmann projel cílem jako druhý a třetí skončil Jan Šlegl z Močerad, jenž absolvoval svůj první závod. Průběžnému pořadí suverénně vévodí Roman Svoboda, jenž už může také slavit zisk trofeje, neboť jej již nikdo ze soupeř nemůže přestihnout.

Dva držitelé Chodského čakanu jsou sice už jistí, ale v divizi do 1600 ccm i mezi juniory je situace dosud otevřená, a tak bude o co bojovat i v posledním závodě, který se pojede v sobotu 14.října.

Jan Pek