Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
6.6.2005 - Závodní sezóna zahájena Mistrovstvím ČR

Detail [›]Vítězové všech kategorií ze dne 4.6.2005 Foto: Antonín Fišer a Michal Vostárek
Vítězové všech kategorií ze dne 4.6.2005 Foto: Antonín Fišer a Michal Vostárek
V sobotu se v motoristickém terénním areálu Automotoklubu Domažlice uskutečnil první závod letošní sezóny. Z celých Čech se sjelo 26 jezdců - závodníků v autorallycrossu, aby zde podruhé v letošním roce změřili síly svých upravených automobilů a poměřili se v jezdeckém umu.

Po ranní technické přejímce závodních strojů a přihlášení jednotlivých účastníků si jezdci tréninkově vyzkoušeli sedmisetmetrový závodní okruh mírně zkropený nočním deštěm. Po desáté hodině začaly vlastní kvalifikační rozjížďky, ve kterých jezdci sbírali body pro závěrečné finále. Každý tak absolvoval čtyřikrát čtyři kola a součet bodů ze tří nejlepších umístění stanovil pozici jezdce na startu finále.

V kategorii do 1600 ccm si z deseti účastníků nejlépe vedli: Karel Hanzlík z Č.Krumlova, druhý byl Milan Vránek z Prahy 4 a třetí Václav Chvátlina z Čelákovic.

V kategorii nad 1600 ccm si osmi závodníků odvezl zlatý věnec Tomáš Hurt z Prahy 3, stříbrný Jaroslav Samec z Říčan a zelený Tomáš Lehmann z Domažlic.

Pro jezdce do 18 let je určena kategorie Junior, ve které si v konkurenci osmi jezdců nejlépe vedli: Ondřej Havlík z Písku, Jan Košek z Prahy 3 a David Hlava z Katovic.

Detail [›]Foto: Antonín Fišer a Michal Vostárek
Foto: Antonín Fišer a Michal Vostárek
Závod měl hladký průběh díky pečlivé přípravě ze strany pořadatelů - členů Motorsportklubu AMK a také sportovnímu chování jezdců. Spokojeni byli i delegovaní zástupci pořadatelů republikového seriálu - ředitel Bláha, sportovní komisař Lasovský a technický komisař Novák. Během závodění došlo sice k několika kolizím, ale bez větších škod na vozidlech a naprosto bez zranění jezdců. Jejich ochraně je totiž věnována maximální pozornost a v předpisech je pevně zakotven celý systém opatření pro jejich bezpečnost. Mimo jiné ochranný rám uvnitř vozidla, který zabraňuje deformaci karosérie při převrácení, čtyřbodové bezpečnostní pásy, malé množství paliva a pod.

Finalovým jízdám přihlížel i starosta Domažlic Jan Látka, který společně se zástupci pořadatelů dekoroval vítěze věnci a předal krásné poháry. Spokojena s pěknou podívanou odcházela i víc než stovka diváků, přestože musela přetrpět pár dešťových přeháněk. Ty přišly vhod i pořadatelům, takže se trať během dne musela kropit jen dvakrát.

V závěru bych rád pozval diváky na sobotu 11.6., kdy se pojede další závod hobbyrallycrossu, a to první kolo seriálu o Chodský čakan. Novinkou bude přidaná kategorie Škoda pro upravené vozy této značky do r.v. 1990 s pohonem zadních kol.( Podrobnosti jsou k dispozici pod záložkou Pravidla)

Takže na viděnou v areálu Motorsportklubu AMK Domažlice. Když ne v sobotu 11.6. tak v neděli 26.6., nebo 10.7. atd. (Kalendář závodů je k dispozici v záložce Propozice)

Albert Kundrát, předseda AMK Domažlice

Výsledky seriálu MČR můžete sledovat na adrese: http://mobilteam.moje-stranky.cz [›]