Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
14.6.2005 - Oblastní seriál hobbyrallycrossu o Chodský čakan zahájen

Detail [›]
-
V sobotu 11.června se uskutečnil druhý závod hobbyrallycrossu v terénním areálu AMK Domažlice. Tentokrát byl zahájen devítikolový seriál o Chodský čakan vyhlášený pořádajícím motorsportklubem.

K přejímce a později na start se přihlásilo celkem 25 jezdců ze čtyř kategorií. Nejpočetněji byla zastoupená kategorie do 1600 ccm - 9 jezdců, po ní následovala třída nad 1600 ccm - 8 jezdců a Junioři přijeli čtyři. Novinkou byl první závod kategorie Škoda pro vozy vyrobené do r.1990 s pohonem zadních kol. Tato třída měla čtyři účastníky.

Pro kvalifikační rozjížďky bylo rozlosováno celkem 23 jízd. Každý jezdec tak měl možnost čtyřikrát závodit o co nejlepší umístění a v závěru o konečné vítězství ve finalové jízdě. Jezdilo se tak až do odpoledních hodin za rozdílných klimatických podmínek. A tak před prvními jízdami bylo třeba trať kropit kvůli snížení prašnosti, pořádný liják kolem poledne pak udělal z dráhy klouzačku. Ale to je úděl přírodních terénů. Další novinkou v tomto závodě bylo využití nově položeného asfaltového povrchu v jedné zatáčce, která bývala nejvíce poškozená závoděním. Jezdci na ní však stejně klouzali - zejména po dešti. Položení těchto cca 60 běžných metrů profesionální firmou spotřebovalo veškeré úspory pořadatelů za dosavadní činnost.

A výsledky ?

Z divize Junior dokončili jen dva jezdci : Václav Karnolt z Mrtníku u Dolní Bělé, druhý byl Jan Beneš ze Zruče u Plzně.

V divizi do 1600 ccm byli nejlepší: Jiří Opatrný z Volduch před Jindřichem Šťástkou z Nezamyslic a Michalem Hasmannem ze Sušice.

V divizi nad 1600 ccm zvítězil Václav Regner ze Sušice, před Janem Přibáněm z Chudenic a Martinem Leligdonem z Domažlic. Před vyhlášením výsledků byl podán protest na nedovolenou úpravu u závodníka, který ve finále dojel na třetím místě. Protest byl oprávněný, a tak byl výsledek anulován a jezdec diskvalifikován. (Skrytá nepovolená úprava, výztuha v předním nárazníku se objevila až při kolizi s jiným jezdcem.)

V divizi Škoda dojeli všichni čtyři jezdci v tomto pořadí: Václav Malotín, Jiří Stieber, Antonín Fišer a Karel Lehmann. Všichni z pořádajícího Motorsportklubu AMK Domažlice.

Příští závod o Chodský čakan se koná v neděli 26.6.

Zapsal: A.Kundrát, tajemník závodu