Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
27.6.2005 - O Chodský čakan podruhé

Detail [›]Vítězové všech kategorií
Vítězové všech kategorií
V neděli 26.června se uskutečnil další závod hobbyrallycrossu - druhé kolo oblastního seriálu o Chodský čakan. Do areálu Motorsportklubu AMK Domažlice se sjelo celkem 24 závodníků všech čtyř vyhlášených kategorií.

Po deštivé a bouřkové noci byla terénní trať v pořádku a dobře sjízdná. Nakonec se muselo čtyřikrát během závodu kropit, aby se závodníci v prachu nestřetávali. Rozpis obsahoval 20 rozjížděk, takže od 10 do 15 hodin se stále závodilo. Vrcholem byly jako vždy finalové jízdy, které rozhodly o vítězích jednotlivých kategorií.

Z pěti juniorů si nejlépe vedl Václav Karnolt z Dolní Bělé před Janem Benešem ze Zruče u Plzně a Zdeňkem Mastným z Měcholup u Klatov.

Detail [›]Vítězové nové divize Škoda
Vítězové nové divize Škoda
Závodníků divize speciál bylo devět a zde zvítězil Jiří Opatrný z Volduch před Alešem Drncem z Nové Vsi u Dobřan a Michalem Hasmannem ze Sušice.

Divize nad 1600 ccm měla pět závodníků a z nich si vítězství odvezli: Václav Regner ze Sušice, Martin Leligdon z Domažlic a Jan Tichý z Vrhavče u Klatov.

Experimentální divize Škoda měla pět závodníků. Zvítězil Svatopluk Schira před Václavem Malotínem - oba z pořádajícího MSK AMK Domažlice. Třetí místo si vybojoval Roman Svoboda ze Kdyně.

Závod měl hladký a sportovně zajímavý průběh. V řadě rozjížděk se jezdci do posledního kola předjížděli. Došlo i k několika haváriím a technickývatopm selháním strojů. Vše bez vážnějších následků. Řidič jedné Hondy předvedl přímo pod řídícím střediskem parádní salto přes střechu a zpět na kola.

Detail [›]Na dráze soupeři, při vyhlašování kamarádi Foto Antonín Fišer
Na dráze soupeři, při vyhlašování kamarádi Foto Antonín Fišer
Letní prudké slunce již svítilo na vyhlášení vítězů a nové majitele pohárů z tohoto závodu.

Příští závod o Chodský čakan se připravuje na neděli 10.7. t.r. Na závodníky a diváky se těší pořadatelé.

Zapsal: A.Kundrát, tajemník závodu