Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
11.7.2005 - Domažlické bahno prověřilo síly všech

Detail [›]Vítězové všech kategorií
Vítězové všech kategorií
Počasí při třetím kole oblastního seriálu v hobbyrallycrossu, které se konalo v neděli 10.7., důkladně prověřilo schopnosti jezdců, výdrž strojů i nervy pořadatelů. Po nočním intenzivním dešti byla trať sice blátivá, ale sjízdná. Dopolední kvalifikační rozjížďky se jely za relativně přijatelného počasí i když největší práci mechanikům dávalo vyškrabování ohromného množství bláta ze spodků aut, karoserií i předních skel. Při čtvrté rozjíždce od konce - zrovna jeli junioři - přišlo "peklo na zemi". Bouřka s ohromným lijákem nejen zahnala všechny pod střechu, ale ze závodní trati udělala vodní slalomovou dráhu. Výpadek proudu ztížil další komunikaci a pořadatelé uvažovali o ukončení závodu pro nesjízdnost. Svolali jezdce, ale k překvapení mnohých zaznělo z jejich řad jednohlasně " to dojedem". Takže se pokračovalo v posledních třech rozjížďkách a potom ve finalových jízdách. Divize do 1600 ccm měla dokonce finale B , protože v ní startovalo jedenáct jezdců. Trať, přestože byla zaplavena vodou byla sjízdná. Spodní vrstva byla pevná a vyplatila se tak práce věnovaná její přípravě zejména válcováním. Zvláštní ocenění zasluhují i pořadatelé na trati, kteří zde museli vytrvat a plnit své povinnost i za intenzivního deště. Nakonec se vše dovedlo do zdárného konce a v malé přestávce mezi jednotlivými lijáky se podařilo i vyhlásit vítěze a předat ceny.

Na závěr stručně výsledky.

Detail [›]
-
Divize do 1600 ccm měla 11 jezdců. Ve finále osmi závodníků si nejlépe vedl Jiří Opatrný z Volduch, druhý byl Aleš Drnec z Nové Vsi u Dobřan a třetí Petr Páník z Nýřan.

V divizi nad 1600 ccm - měla pět jezdců, dokončili tři - byl nejúspěšnější Václav Regner ze Sušice před domažlickými Tomášem Lehmannem a Martinem Leligdonem.

Z Juniorů si v konkurenci pěti jezdců vybojoval první místo Jan Beneš ze Zruče před Václavem Karnoltem z Mrtníku u Dolní Bělé a Janem Královcem ze Stráže u Domažlic.

Divize Škoda měla jen tři účastníky a klasifikováni byli dva: Svatopluk Schira a Jiří Stieber - oba z pořádajícího Motorsportklubu AMK Domažlice.

Příští závod snad bude mít větší stěstí na počasí. Koná se za čtrnáct dnů v neděli 24.července. Přijďte se podívat !

Zapsal: A.Kundrát, tajemník závodu