Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
24.7.2005 - Výborný závod na kvalitní trati

Detail [›]Vítězové všech kategorií
Vítězové všech kategorií
Neděle 24.července byla dalším závodním dnem pro jezdce hobbyrallycrossu. Do areálu motorsportklubu AMK Domažlice se jich sjelo celkem 26 z celého kraje, nejvzdálenější až z Milevska a Tábora. Kvalitně připravená trať zůstala i po týdenních deštích pevná a rychle během dne osychala. Po minulém závodě, který se jel za průtrže mračen, potřebovala víc než běžnou údržbu. Takže musely být použity výkonné silniční stroje - autograder a válec. Ale vyplatilo se to. Jezdci novou úpravu pořadatelům chválili. Rovněž průběh závodu byl bez zádrhelů, bez konfliktů, bez černých vlajek a jen s jedním napomenutím jezdce. Nedošlo k větší havárii, ale dva kotrmelce diváci stejně viděli.

Po 23 rozjížďkách se v divizi do 1600 ccm jelo i finale B , ostatní divize jely svá finále zvlášť. A výsledky?

V divizi do 1600 ccm zvítězil Jiří Opatrný z Volduch před Petrem Jandou z Točníku a Petrem Páníkem z Nýřan. Divize měla 11 jezdců.

V silné kubatuře nad 1600 ccm byli jen tři jezdci a skončili v tomto pořadí: Tomáš Lehmann z pořádajícího motorsportklubu AMK Domažlice(MSK), druhý byl Václav Regner ze Sušice a třetí Martin Leligdon z MSK Domažlice.

Mezi Juniory exceloval devítiletý Jan Talaš z Čínova u Klatov - vyhrál tři rozjižďky ze čtyř , druhý byl Jan Beneš ze Zruče u Plzně a třetí Václav Karnolt z Mrtníku u Dolní Bělé. Ten má na svém stroji napsáno " Lepší mrtvý než druhý".

Nová divize Škoda měla šest účastníků. V ní zvítězil kdyňský Roman Svoboda před Svatou Schirou a Václavem Malotínem - oba z pořádajícího MSK Domažlice.

Příští akcí je závod ze seriálu Mistrovství ČR v hobbyrallycrossu. Jede se v sobotu 13.8. o Chodských slavnostech. Pořadatelé očekávají tři desítky špičkových jezdců na kvalitních strojích. Závodit se začne v 10 hodin, předpokládaný konec - finalové jízdy a vyhlášení vítězů po 15. hodině. Nenechte si ujít zajímavou podívanou.

Zapsal: A.Kundrát, předseda AMK, tajemník závodu