Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
11.9.2005 - Zajdou dvoulitry na úbytě ?

Detail [›]Divácky nejzajímavější je první zatáčka po startu, kdy jezdci ve stokilometrové rychlosti jedou ještě pohromadě.
Divácky nejzajímavější je první zatáčka po startu, kdy jezdci ve stokilometrové rychlosti jedou ještě pohromadě.
Šestý závod v autorallycrossu o Chodský čakan, pořádaný členy motorsportklubu AMK Domažlice v neděli 11.září, měl celkovou účast 22 jezdců, ale kategorie nad 1600 ccm - dvoulitry - jen dva. V divizi Škoda startovali alespoň čtyři jezdci, takže tyto divize byly v rozjížďkách sloučeny. Ze strany juniorů byl zájem o závodění obvyklý - šest jezdců - mezi nimi jeden nováček z Horní Břízy.Nejpočetnější startovní pole bylo v divizi do 1600 ccm - deset jezdců. " Úmrtnost" byla nulová, a tak se jelo finále B. Závod měl celkem 18 rozjížděk, ve kterých se jezdci kvalifikovali do finále.

Počasí hrozící pořádným lijákem se nakonec udrželo bez srážek, přestože o pár stovek metrů východně - za přejezdem na Kdyni - už byl pěkný plavák. Svatý Petr má zřejmě motoristy rád. Samotný průběh závodu byl plynulý, projevila se vzrůstající zkušenost a připravenost pořadatelů. Diváci, v menším počtu než je průměr, ale nebyli ošizeni o napínavé okamžiky dramatického předjíždění, několika havárií i dokonaných kotrmelců, kdy jezdec pokračoval v jízdě. Vše se opět obešlo bez zranění a dokonce i bez většího poškození vozidel. Z celého závodu odstoupil jen jeden jezdec pro poruchu spojky.

Detail [›]Takhle to vypadá, když se v plné rychlosti trefí obrubník z pneumatik. Foto: A.Fišer
Takhle to vypadá, když se v plné rychlosti trefí obrubník z pneumatik. Foto: A.Fišer
Ve finále si z Juniorů nejlépe vedl Jakob Kawalek ze Kdyně, který předtím vyhrál tři ze čtyř rozjížděk, druhé místo obsadil Jan Královec ze Stráže a třetí byl Václav Karnolt z Mrtníku u Dolní Bělé.

V nejpočetnější divizi do 1600ccm byl nejúspěšnější Jiří Opatrný z Volduch, dále Jiří Terš z Tajanova u Klatov a třetí místo si vybojoval Jindřich Šťástka z Nezamyslic u Klatov.

V divizi nad 1600 ccm byl ze dvou jezdců rychlejší Tomáš Lehmann z Domažlic na kterého tvrdě dotíral Václav Regner ze Sušice, takže finále i když jen dvou jezdců, nebyla žádná nuda.

Škodovkáři v divizi Škoda Super pohár, jak se přesně tato kategorie nazývá, dojeli jen dva. Rychlejší byl Roman Svoboda ze Kdyně, na záda mu dýchal Sv. Schira z Domažlic.

A jelikož se přehoupla druhá polovina devítikolového seriálu krátce nahlédneme do zatímního pořadí. V Juniorech vede Václav Karnolt před Janem Benešem o pouhých 6,5 bodu, ve Speciálech Jiří Opatrný má na druhého Aleše Drnce náskok 14 bodů, ve Dvoulitrech má Václav Regner náskok na Tomáše Lehmanna 15,5 bodu, ve Škodovkách má Jiří Stieber nad druhým Václavem Malotínem náskok jen 3,5 bodů. Celé tabulky najdete pod záložkou Výsledky.

Příští, 7. kolo Chodského čakanu, se jede v neděli 25.září. Přijďte se podívat!

Zapsal: A.Kundrát, předseda AMK, tajemník závodu