Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
25.9.2005 - Chodský čakan před posledními dvěma koly

Detail [›]
-
Sedmý závod seriálu v autorallycrossu o Chodský čakan se uskutečnil v neděli 25. září v terénním areálu AMK v průmyslové části Domažlic. Pořadatelé z motorsportklubu vzorně připravili trať a ta také, díky stálému počasí, vydržela bez většího poškození celý závod. Ten čítal 19 rozjížděk a čtyři finalové jízdy. Přihlásilo se celkem 22 jezdců, nejvíc, jako vždy, ve skupině do 1600 ccm. Početně nejslabší byla skupina nad 1600 ccm - pouze tři jezdci - a to ji posílil nový účastník seriálu Jiří Karpianus z jihočeského Líšova s VW brouk. V divizi škoda startovali čtyři jezdci a v juniorech 6 jezdců. Opět chyběl malý Honzík Talaš, který se opět (jako před minulým závodem) zranil při bicrossu. Dopolední mlha lehce vlažila trať, ale po vysvitnutí slunce se brzy začalo prášit a bylo nutné třikrát použít kropení. Tentokrát nedošlo k větší havarii, ani k divácky oblíbeným kotrmelcům, disciplinu jezdců upevnila dvě napomenutí. Ani odtahový traktor neměl moc práce, a tak, až na dva jezdce s vážnou poruchou motoru, všichni dojeli celý závod. Krátce po třetí hodině byly již vyhlášeny výsledky.

Detail [›]
-
Z divize Junior si nejlépe vedli Jan Beneš s vozidlem Suzuki před Václavem Karnoltem se Škodou favorit a Janem Královcem jezdícím s Oplem kadet.

Ve Speciálech (do 1600 ccm ) zvítězil Jiří Opatrný s VW Scirroco před Petrem Karpianusem s VW golf a Jiřím Teršem na Fordu escort.

V tzv. dvoulitrech byl rychlejší Tomáš Lehmann s WV golf před Martinem Leligdonem na Oplu kadet.

Škodovkáři se podělili o místa takto: 1. Roman Svoboda se Š.120, 2. Svatopluk Schira se Š.120, 3. Jiří Stieber se Š.120.

Pří rozpravě s jezdci, která předchází každý závod, byla dohodnuta možnost uspořádat po skončení seriálu ještě jeden volný podnik, a to v sobotu 29.10. Bude přístupný všem, kteří přijedou s patřičně upraveným vozem a předepsaným vybavením jezdce. Startovné bude jen 300Kč a ceny jen pro první tři jezdce. Pořadatelé chtějí dát příležitost i těm, kteří nemají možnost se účastnit seriálu, například mechanikům, manželkám jezdců a podobně. Podle složení startovního pole bude až před závodem rozhodnuto o případném třídění do divizí, není vyloučena ani divize žen. To vše za předpokladu slušnějšího počasí. Podrobnosti budou do doby závodu ještě s jezdci probrány a upřesněny.

Příští závod se koná v neděli 9.10. a poslední závěrečný, s vyhlášením celkových vítězů a se společenským večerem, se uskuteční podle kalendáře v sobotu 15.října.

Zapsal: A.Kundrát, tajemník závodu