Reklama

Rockradio

Kovobel 

Kdynium - přesné odlitky

 

   

  

Prostor pro Vaši reklamu ...

 
9.10.2005 - Po předposledním kole se rýsují vítězové

Po osmém kole závodu v autorallycrossu o Chodský čakan se rýsují vítězové celého seriálu. Již nedostižitelný je Jiří Opatrný, který má náskok 37 bodů před druhým jezdcem. Ten může v posledním kole získat nejvýš 20 bodů, a tak je o vítězi seriálu, v divizi do 1600 ccm ,rozhodnuto. Ale další umístění a ostatní divize ještě mohou změnit pořadí v sobotu 15.října v posledním devátém kole seriálu.

V Juniorech dělí Jana Beneše od prvního Václava Karnolta 5,5 bodu, ve dvoulitrech Tomáše Lehmanna od Václava Regnera jen 3,5 bodu. Škodovky se v minulém kole vzchopily, přihlásilo se jich šest, přibyl Jaroslav Karpianus se Š. Rapid. Tam, mezi prvním vedoucím jezdcem Jiřím Stieberem, druhým Svatoplukem Schirou, třetím Václavem Malotínem a čtvrtým Romanem Svobodou, je rozdíl 6,5 bodu. Takže poslední sobotní kolo bude sportovně zajímavé a divácky atraktivní !

Ještě pár slov k závodu 9.10. Dobře připravená trať přivítala 24 jezdců všech kategorií. Po rozpravě byly, na přání jezdců, provedeny ještě některé úpravy poloměrů zatáček. Menší změny tvaru tratě někde zužovaly průjezd jen na šířku dvou vozidel a v průběhu závodu se ukázalo, že zvláště v první zatáčce po startu, několikrát jeli vedle sebe tři jezdci. Výkony ve většině rozjížděk byly tak vyrovnané, že závodníci jeli hodně pohromadě na rozdíl od předešlých podniků, kdy po prvním kole se startovní pole roztáhlo a málo se předjíždělo. V neděli tomu bylo naopak. Přesto se jelo slušně, nebylo uděleno žádné napomenutí, ani jiný trest. Finalové jízdy nakonec určily vítěze.

Junioři: Jan Talaš, Václav Karnolt, Jan Beneš.
Do 1600 ccm: Petr Karpianus, Jiří Opatrný, Michal Hasmann.
Nad 1600 ccm: Jiří Karpianus, Tomáš Lehmann, Martin Leligdon.
Divize Škoda: Jaroslav Karpianus, Svatopluk Schira, Roman Svoboda.

Další pořadí najdete pod záložkou Výsledky.

Na závěr zveme motoristické příznivce na poslední rozhodující závod sezóny, který se koná v SOBOTU 15.října.

Závěrečné vyhlášení celkových výsledků se uskuteční od 18 hodin v hotelu Bohmann na Babyloně při společenském večírku. Ten je přístupný všem jezdcům a jejich doprovodům, pořadatelům z motorsportklubu i nejvěrnějším divákům.

Zapsal: A.Kundrát, tajemník závodu